reklama

Na 99 percent strana na jedno použitie...

"Ako húb po daždi." Aj tak sa dá charakterizovať predvolebná expanzia nových politických subjektov. Na tak malú krajinu je počet politických subjektov extrémom. Jednou z nových tvárí politickej scény je aj občianska iniciatíva 99%, respektíve 99% - občiansky hlas. Toto "baťovské" číslo má symbolizovať väčšinu národa, ktorá trpí pod nátlakom nenásytných politikov. Požaduje rovnosť šancí, spravodlivosť, politická slušnosť a korektnosť... Ako však vysvetlí fakt, že už v predvolebnnom období sa správa nekorektne a falošne??

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

"Aj vy ste 99%" - potajomky sa v televízii začali objavovať podobné šoty. Sprevádzal ich jemný závoj tajomnosti, čo ešte viac pútalo pozornosť divákov aj odborníkov. 
Názov iniciatívy nie je náhodný. Frustrácia občanov z politického diania by sa dala krájať nožom. Na jednej strane tieň nekončiacej ekonomickej krízy a na strane druhej trápne škandály politikov a politických strán, ktorým mnohí slepo verili, že ich nesklamú.
Jednoducho niet vhodnejšieho času na vznik tzv. oportunistických strán, ktoré sa dištancujú od všetkého a hlásajú zmenu všetkého zlého.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dá sa tomu veriť?

Áno:
Ak si tak človek spája všetky súvislosti, vždy príde na nejaké klady a zápory. 
Koaličné strany volieb 2010 sklamali mnéžstvo ľudí. Ficovi vyšla tzv. teória zlepenca a po veľmi krátkom čase naozaj došlo k nezlučiteľným treniciam a rozpadu vlády. 
Na jednej strane ostal "stabilný" Smer, ktorého voliči majú pred voľbami jasno. 
Na druhej strane, v pravicovom bloku, riešia voliči ťažšiu otázku. Veriť ešte SDKÚ, KDH?? Čo je zač tá SAS-ka? Nie je náhodou ten Matovič správny chlap? Nemám však radšej voliť 99%? Veď aj tí sú len takí obyčajní ľudia.

Matovičova strana a strana 99% má v podstate rovnaký záujem. Rozdielom je asi skutočnosť, že o Matovičovi, narodziel od predstaviteľov 99%, vieme, čo môžeme ako - tak očakávať. 
Aj napriek tomu, že nikto si poriadne nedokáže predstaviť fungovanie týchto dvoch subjektov v praxi (aj keď 99% aký-taký program má), tieto strany pôsobia veľmi vzrušujúco.
99% - občiansky hlas navyše neskrýva žiadne známe politické osobnosti, ako napríklad predstaviteľov OKS a KDS (súčasť Obyčajných ľudí). 
Pri pohľade na ich členstvo vidieť skutočne aj príslušníkov robotníckych zamestnaní a dokonca aj nezamestnaných.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Čo môže vyznievať v politike krajši ako skutočná vláda jednoduchých, bežných ľudí?

Nie:
V prospech nedôveryhodnosti existuje viacero tvrdení a názorov. Jedným z nich je fakt, že podobných nových politických subjektov bolo na slovenskej politickej scéne už niekoľko. Ako príklad môžeme uviesť SOP, ANO. Aj dané politické zoskupenia vznikli s úmyslom prínosu "čistejšej a novej krvi" do parlamentných ľavíc. Bohužiaľ, ani jednej z nich sa propagované myšlienky nepodarilo preniesť aj do reálnej úrovne. Priam naopak, často sa stali zdrojom konfliktov a káuz. 
Rovnako aj nejasná politická agenda nesvedčí o istote budúcej jednoty a nenačrtá žiadnu líniu budúceho fungovania v rámci parlametného pôsobenia. V určitom slovazmysle to môžeme prirovnať ku skoku do neznáma. 
Čo sa týka ANO a 99%, paralelu možno vidieť v silnom mediálnom zázemí. 
Reklama iniciatívy a v súčasnosti politického subjektu je viditeľná už niekoľko mesiacov.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Čo tam po zákone o voľbách

Práve táto skutočnosť je priam až do očí bijúca. Hlásať korektnosť, čistotu politického pôsobenia a popritom bezohľadne porušovať zákon je zrejme trošku protirečivé.

Rovnako to svedčí aj o skutočnosti, že za peniaze je možné všetko, dokonca aj beztrestne porušovať zákon.

Taktiež to aj protirečí tvrdeniam, že 99% - občiansky hlas je hlasom 99% občanov. Ktorý smrtelník má na to, aby si konštatne platil tak drahú mediálnu reklamu a to dokonca v čase, kedy nie je oficiálne povolená?

Ak práve 99% poukazuje na bezočivosť pilitikov v kauze Gorila a v bežnej praxi, vyčíta im bestrestné a arogantné porušovanie zákonov, tak prečo neváha za ťažké peniaze platiť si reklamu na hrane zákona (respektíve protizákonne)?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Aj takéto otázniky sa vynarájajú popri krásnych predstavách neskorumpovaného a spravodlivého Slovenska. 
Otázniky sú, ale odpovede nevie dať nikto...reklamná bublina rastie, voľby sa blížia. 
Až čas prezradí zrejme prezradí, kto tu za koho hrá...

Marek Strapko

Marek Strapko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  481
  •  | 
  • Páči sa:  2 205x

Všetci vravia, že som večný optimista. Asi som ten najlepší klaun na svete. Snažím sa nebáť sa. Zoznam autorových rubrík:  Domáca politikaSpoločnosťZ môjho životaZahraničná politikaŠkolaOsobnosti, zaujímavostiŠportHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

75 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu