Ako sa zrazu súdy prebrali z kómy

Autor: Marek Strapko | 10.2.2012 o 8:32 | Karma článku: 11,18 | Prečítané:  998x

Súdne procesy na Slovensku zvyčajne trvajú roky, v lepšom prípade mesiace. V posledných týždňoch sa však akoby stal zázrak. Súdny príkaz na zákaz vydania Nicholsonovej knihy prichádza takmer okamžite. Prokuratúra už aktívne pracuje na podnet ďalšieho z údajných aktérov Gorily...Čím to je? Čím to je?

Ach jaj. Na tom našom malom Slovensku už obyčajného človeka neprekvapí asi nič. Prezident koná, keď nemusí. Keď mu to vyhovuje, tak vie byť dokonca aj s názorom a zásadový. Predseda Najvyššieho súdu SR si svojvoľne vytvára štruktúru zasadnutia Súdnej rady, nedovolí ani hlasovať podľa stanov. 
Poslanci taktiež dokážu zamakať, keď im horí pod zadkom a bez váhania zrušia priestupkovú imunitu, takmer na poslednú chvíľu.

Slovensko je takou malou krajinkou zázrakov.

Ale zázraky sa zvyčajne nedejú len tak bez príčiny. V náboženstvách ide o zázraky vplyvom vyššej moci, v Asterixovi a Obelixovi sa konali vďaka čarovnému nápoju (podobne aj u Gumkáčov).

Na Slovensku, ak chceme vyprodukovať zázrak, je potrebné jedno - respektíve dve veci. Peniaze a vplyv.
A kedže peniaze a vplyv idú zvyčajne ruka v ruke, dá sa hovoriť, že zázraky u nás koná rovnako vyššia moc.

Táto vyššia moc, ako bolo spomenuté, má dostatok peňazí na to, aby mala okolo seba vplyvných ľudí. Tí tvoria taká malú ochrannú štruktúru, ktorá vplyvných obklopuje. Sú to ľudia z takmer každej brandže. Podnikatelia, politici, špekulanti, bankári... ja neviem, kto všetko.

Ochranná štruktúra sa podobá cibuli - podobne ako to v modeli totalitárných režimov načrtla Hannah Arendtová. Jadro cibule je totiž krásne chránené mnohými vstvami šupiek a šupiniek. Ak chceme cibulu dostať, musíme si dokonca aj poplakať...a podobne to je aj pri fungovaní týchto vplyvných.

Ak už hovoríme o vzkriesení súdov, na to sú potrebné šupinky z radov šikovných špičkových právnikov a advokátov.

Tých taká silná skupina - FINANČNÝ ŽRALOK - ako Penta ich určite má dostatok. K službe boli povolaní aj teraz, kedy sa na povrch dostávajú zaujímavé informácie.

 

Nechcem teraz riešiť vinu Penty, nechcem nikoho obviňovať. Možno majú súdy naozaj pravdu, dokonca je možno celý spis úplne nelegálny, vymyslený a naozaj škodí Pente a jednotlivcom... to je teraz nepodstatné.

Čo mňa na tomto fascinuje je skutočne len rýchlosť a pohotovosť, s akou naše zamrzuté a večne spomalené súdnictvo, aj prokuratúra, konajú...

"Ľudia, tešme sa - stal sa zázrak!!!!!!!!!!!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?