Ako u šiestakov...A my chceme učiť k slušnosti malé deti!?!

Autor: Marek Strapko | 18.9.2013 o 8:27 | Karma článku: 14,12 | Prečítané:  812x

Prednedávnom som  cez prestávku vtrhol do jednej zo šiestackych tried. Panovala tam dusná atmosféra...v konflikte blo zapojených niekoľko chlapcov. Po krátkom ukľudňovaní sa chlapci od seba odlepili. Predmetom bitky bol papierový meč, ktorý jeden druhému roztrhal...

Dnes ráno som si čítaním správ spomenul na tento zážitok. Podobný sa totiž odohral aj v noci na dnes. Nie však v škole, ani na ulici, ani v kčme, ale priamo v budovu parlamnetu a počas rokovacích hodín.
"Poslanci sa pobili o maketu Fica". Po minulotýždňovom parlamentnom incidente je to už druhý exces, podotýkam dospelých ľudí, ktorí majú zastupovať nás všetkých.

A tam v nemom úžase, paralizovaný sedím za stolom počítača - chcel som si práve prichystať nejaké veci do školy. 
A rovnako tak aj premýšľam, čo ma dnes v škole čaká. Budú deti poslúchať? Mali by, veď tak ich to všetci učíme. A navyše sa im snažíme ísť príkladom.

Áno - príkladom. Tým by mali ísť aj páni v poslaneckých laviciach - bohužiaľ platí len to mali by.

Viem, nemôžem hádzať všetkých do jedného vreca a dokonca ani neviem, ktorí presne boli v trápnej školáckej šarvátke zapletení.
Nemám síl pátrať po tom.

Viem však zas len jedno - trest za takéto nevhodné a absolútne neprijateľné správanie (navyše ak išlo o konzumáciu alkoholu) by mal byť silný. Strata mandátu?!? Prečo nie?

Alebo je to v demokratickom svete úplne normálne?

Ak áno, tak aj ja dnes budem všetko riešiť silou...tešte sa žiaci. V najbližšej šarvátke som medzi vami, s trstenicou a potužený chlastom...

 

HAAAAANNNNBAAAAAAA !!!!!!!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.


Už ste čítali?