Koncoročné vytriezvenie - vďaka vám, chorí a staručkí

Autor: Marek Strapko | 31.12.2014 o 11:27 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  692x

Nedávam mu moc veľkú mieru, ale niekedy ma napadne. Najmä po stretnutí s ľuďmi - nostalgikmi, ktorí vždy povedia: "Ako ten rok rýchlo ubehol". Stretlo nás v ňom mnoho, dobrého aj zlého. Ktoré z nich má navrch?

Neexistuje rok, ktorý by priniesol iba výlučne niečo dobré alebo zlé. Vždy je to mix skúseností, zážitkov, osudov, úspechov, zlyhaní... Rozdelené na drobné, taký býva aj každý deň. Keď je však tých dní 365, je oveľa väčšia šanca na rôznorodosť a pestrosť prežívaných skutočností.
Inokedy zase býva dôležitým faktor posledného zážitku. Je jednoducho prirodzené, že ľudia si najlepšie držia v hlave zážitky najčerstvejšie (pokiaľ sa nejedná o niečo skutočne silné) a podľa toho vnímajú aj svoj život (či je dobrý, či zlý). 

Ako príklad uvediem moju dnešnú situáciu, keď som sa ráno zobudil. Zobudil ma niekto iný, pretože budík nezvonil. Bolo mi to zvláštne, pretože som si ho nastavoval na skorú rannú hodinu. Neviem, čo sa stalo, ale môj nový mobil vypovedal - nefunguje reproduktor. Tak som bol trošku rozhodený (aj z takej malichernosti) a hneď bol ten život "na kočku". Vivat staré mobily... ale to možno na iný článok. 

Ľudia sme tvory zvláštne. Dokážu nás rozhodiť maličkosti, niekedy skutočne nepodstatné veci pre život. Nervačíme sa s technológiami, autami a inými materiálnymi dobrami (?). Rozhodí nás nesúhlas s našimi názormi, bývame netrpezliví. Zlyhávame často. Zlyhávame veľakrát počas celého roka. A keď už aj zažijeme niečo krásne, zabúdame na to. Vtedy žijeme výlučne pre ten okamžik a nečerpáme z neho pre zvyšné dni. 
Napríklad taká dovolenka. Lážo-plážo, slnko, pláž, relax...a hneď o týždeň nervy. A takto to ide dokola.

A potom vždy vytriezvem, teda aspoň ja. Nemám na mysli druhý deň po Silvestri. Triezvem mnohokrát. Nie však po konzumácii alkoholu. 

Prídem k sebe vždy, keď stretám mojich známych, obzvlášť tých chorých a staručkých. Stretávam ich často. Sú takí v mojej rodine, v mojej blízkosti, ale aj mnohí v domovoch dôchodcov. Navštevujem ich rád. 

Mnohí z nich trápia choroby, ktorých sa nikdy nezbavia. Ich netrápi mobil, zavretý obchod, keď potrebujem alebo niečo podobné. Oni sú sami- sami so sebou. Ich život je ťažký a pritom tak krásne povzbudivý. Oni sú práve tým liekom na všetky ľudské neduhy. 

Oni sú tou smerovou šípkou, ktorá ukazuje na to, aby sme si vážili darov, ktoré sme tento rok dostali. 

Bolo ich množstvo. 

Ďakujem za ne!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.


Už ste čítali?