Slota s Lukašenkom zachránia Európu

Autor: Marek Strapko | 11.1.2011 o 16:29 | (upravené 1.3.2011 o 8:46) Karma článku: 6,71 | Prečítané:  858x

No, tak to vyzerá, že predsedovi SNS novoročná abstinencia dlho nevydržala. Možno je to spôsobené aj tým, že naozaj prežil Božie Vianoce a dusil v sebe všetok ten hnev, ktorý zo seba už musel vychŕliť. Tentokrát si to odniesla Európska únia, so všetkými svojimi "negatívami".

Prvá svetová vojna a hneď za ňou svetová vojna druhá. Krvavé konflikty, ktoré nechali Európu v troskách. Politici hľadajú dôvody, ktoré spôsobili peklo na zemi.

Za všetkými krvavými konfliktami, ktorých bolo v Európe neúrekom stáli národné štáty, súperiace o moc, teda v tých svetových vojnách najmä frustrovaní Nemci.

Po zdĺhavých rokovaniach ohľadom európskej integrácie politickí vodcovia konečne dosahujú úspechy. Nachádzajú kompromis medzi federálnym a medzivládnym usporiadaním, integrujú sa najprv ekonomicky a následne politicky. Zakladajú ESUO, Euroatom, EHS... a neskôr Európsku úniu - 
- nepochybne najúspešnejší projekt, aký Európa kedy mala.

 

Cesta k EÚ však nebola ľahká, najprv tu boli britskí nacionalisti, neskôr de Gaulle. V súčasnosti máme zase pre zmenu Klausa, ktorému chce od nového roka konkurovať Ján Slota.

A má na svojej strane spojenca a to hneď najsillnejšieho - vlastne posledného diktátora v Európe. Spojenca z krajiny, ktorá jedinou  nie je na našom kontinente členom Rady Európy!!!!!!

Bielorusko - posledná krajina Európy, ktorá nepropaguje demokratický vývoj a nerešpektuje dodržiavanie základných ľudských práv a slobôd.

Bielorusko je v poriadku -  veď tam má každý prácu a voliť bolo 90 percent voličov. Nuž, aj u nás mal kedysi každý prácu a voliť chodila dokonca takmer čistá stovka... a kde sme boli?

 

Neviem si pomôcť, ale argumenty/perly Slotu (pre istotu ich zopakujem):

  • Bielorusko je v poriadku štát, voľby nebolo zmanipulované
  • zmanipulované prezidentské voľby boli v USA... ?????
  • EÚ sa pre nás stáva mlynským kameňom...
... bohužiaľ ani pri ten najväčšej snahe, pri úplnom odosobnení sa nedá nájsť logicky podložené tvrdenie

Vysvetlenie spočíva len v jednom. Pán Slota strieľa. Tak nesmierne sa snaží vypudiť a vyhecovať primitívne pudy v mysliach Slovákov, že už ani sám nevie, čo hovorí.


To, že eurozóna je pod veľkým tlakom a to, že maďarský tlačový zákon a s ním aj Orbán je vadný, je skutok.

Zaujímalo by ma však, že čo by Ján Slota navrhoval v prípade odstúpenia SVK z únie..?!?

Európska únia nie je dokonalá, ale splnila cieľ, pre ktorý vznikla a tým bolo zabráneniu ďalšiemu krvavému konfliktu na území Európy. Takisto dala možnosť množstvu talentovaných ľudí nájsť lepší život v iných krajinách.

Hovorí sa, že móda sa vracia... a ja mám pocit, že to isté platí aj v histórii. Pred EÚ budúcnosti nestojí len hroziaci pádu menovej únie, ale hrozbou sú nacionalistické vlny, ktoré sa valia ako tsunami... Dokážu ich európske elity zastaviť?


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin si za prezidenta trúfa, no k petícii sa nehlási

Občiansky kandidát na prezidenta potrebuje 15-tisíc podpisov. Bývalý šéf Najvyššieho súdu hovorí, že masovejšia podpora by ho do volieb posmelila.

ŠPORT

Šatan a Ramsay spravili to, na čo ich predchodcovia nemali guráž

Na olympiádu nepôjdu známe mená a ani jeden hráč Slovana. Je to správne?

KOMENTÁRE

Harabin je šašo, nebezpečný bude Kotleba

Kotleba nemá čo prehrať, s hanbou neodíde, môže len oživiť svoj kapitál.


Už ste čítali?