Rozvod, ktorý zachránil manželstvo

Autor: Marek Strapko | 16.3.2011 o 8:52 | (upravené 16.3.2011 o 19:19) Karma článku: 10,39 | Prečítané:  1961x

Miera rozvodovosti stúpa a kríza rodiny pokračuje. Rozvody za sebou zanechávajú hádky, súdne ťahanice, nenávisť a najmä utrpenie pre deti. Ćo ak ale existuje príklad toho, že rozvod manželstvo zachránil a priniesol viac porozumenia a lásky medzi ľudí? Tákéto veci sú veľmi ojedinelé, ale stávajú sa...

Bolo to krásne harmonické maželstvo. Vzdelaný a šikovný manžel, starostlivá manželka. Dvojici nechýbalo nič...narodili sa im krásne deti, mali kde bývať, blahobyt nechýbal.

Ako to však už niekedy býva, do rodiny prišlo neštastie. Tým nešťastím bol alkohol, ktorý manželovi veľmi zachutil. Spočiatku si dal len tak sem-tam, neskôr častejšie a vo väčšej miere.  Z pitia sa postupne stala rutina, každodenné návštevy krčiem nemohli chýbať. Slina manžela chytala cestou z práce, z ktorej sa čoraz menej vracal pri zmysloch, chytala ho kažý deň...

Alkohol je smutný fenomén. Neškodí len kozumentovi, ale dotýka sa celého jeho okolia. Máloktorý alkoholik je bezproblémový. A rovnako aj v tomto prípade sa negatívne vplyvy konzumácie čoskoro prejavili. 
Spočiatku sa dotýkali len manželky, neskôr aj detí a susedov. Hluk, krik, búchanie kadečím, nadávky, agresia...neznesiteľné veci.

Navyše sa problém odzrkadlil aj na bankovom účte manželov. Peniaze sa závratne míňali a "mizli v záchodovej mise". Život sa pre zabezpečenú rodinu stával čoraz ťažším.

Takto to šlo roky rokov. Deti rástli a až vyrástli a odišli. Manželka však neodišla - trpela ďalej.

Až raz nastal zlom, situácia sa stala neúnosnou. Spoločný život bol čoraz neznesiteľnejší. Aj keď agresia manžela už neprekvitala v takej miere, miera premárnených úspor ostávala rovnaká.

Manželstvo sa rútilo do priepasti, na ktorej dne ostala jediná možnosť - rozvod.

Rozvod, ktorý býva zvyčajne koncom spolužitia a možnosťou začať nový život (zvyčajne s novým partnerom).

 

Tento príbeh avšak skončil inak. Manžel neostal na ulici, manželka ho zrejme moc lúbila na to, aby z neho spravila bezdomovca. Ich život v jednej domácnosti pokračoval naďalej. Ostali bývať spolu, aj keď už spolu nežili.

A stal sa zázrak. Každodenné pijatiky sa skončili. Manžel dostal rozum a s ním aj pevnú vôľu. Keď kedysi prišiel opitý každý deň alebo aspoň každý druhý, po rozvode sa opitosť objavovala len sporadicky.

A čo viac, nebolo už  počuť kriky, búchanie a nadávky.

Odvtedy uplynulo niekoľko rokov. Z bývalých manželov sa stali starí rodičia, ktorí množstvo času venujú svojím vnúčatám. 
Ex-manželka sa naďalej s láskou stará o svojho ex-manžela. Navarí mu, operie a pomôže keď treba. 
Ex-manžel sa na oplátku vyhýba príležitostiam na pitie, nestretáva sa s pochybnými kamarátmi. Peniazmi, za ktoré si kupoval alkohol, platí bývanie a prispeva na chod domácnosti.

Na prvý pohľad by nikto nepovedal, že nie sú manželia a dokonca ani partneri!

Každý z nich si žije svoj vlastný život, buď strávený v kostole alebo začítný v novinách s cigaretkou za uchom.

 

Veriaci človek by povedal, že Božie cesty sú častokrát nevyspytateľné. Iný by konštatoval, že osud naozaj prináša zaujímavé situácie, v ktorých sa aj negatívna vec (akou rozvod určite je) stáva kľúčom k láske a zblíženiu.

Kiež by takýchto príkladov príbúdalo.
Dnešný neúprimný svet, ktorý sa zmieta v sieti hádok, nenávisti a kríz vzťahov to veľmi potrebuje...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?