Blog.sme napadol "bezzásadový trojan"

Autor: Marek Strapko | 22.4.2011 o 9:06 | Karma článku: 8,35 | Prečítané:  1901x

Verejne kritizoval, obviňoval z prílišnej a úmyselnej zaujatosti a účelných klamstiev... Aj napriek tomu využíva jeho priestor pre väčšie zviditeľnenie a rozšírenie priestoru na svoj politický boj.

Blogujúcich politikov na portáli blog.sme.sk je viacero, ale v poslednej dobe sa ich počet a s ním aj počet ich príspevkov na tomto portáli stupňuje.

V podstate to začalo najmä príchodom nového politického subjektu SaS. Ten je známy aj ako "mediálna alebo internetová" strana. 
Z jej radov (resp. z radov Obyčajných ľudí) pochádzajúci Igor Matovič je z politických blogerov na blog.sme asi najaktívnejší. Dokonca si prostredníctvom blogu získal dosť veľkú mieru popularitya rovnako aj výšku karmy (o ktorú sa nehanbí prosiť).

Do blogerského, v politickej oblasti čoraz viac konkurenčnejšieho prostredia, vstúpil aj ex-premiér a najpopulárnejší politik v jednej osobe  - Róbert Fico. Už jeho prvý článok zaznamenal neuveriteľnú čítanosť...

Na vstupe Fica medzi blogerov by nebolo nič zlé. V podstate je to možno prínosom, keď sa politici nehanbia podeliť sa o svoje názory a pocity, aj mimo oficiálne tlačové konferencie a vyjadrenia prostredníctvom hovorcov. Občanom a voličom sa zvyšuje možnosť selektovania informácií a porovnávania s medializovanými vyjadreniami, ktoré môžu byť niekedy určite mierne zavádzajúce. Z tohto pohľadu je to naozaj pozitívum a bude zaujímavé sledovať blogerské súboje jednotlivých oponentov.

 

Začínajúce blogovanie Fica je skôr pricipiálnou otázkou. Tá pramení zo skutočnosti, že Róbert Fico denník Sme určite nemá v láske, čo nie je žiadnym tajomstvom. 
Takéto vystupovanie pôsobí schizofrenicky až trápne. Je to podobné, ako keď veční odporcovia USA a všetkého amerického využívajú najnovšie technologické výdobytky pochádzajúce z tejto krajiny, alebo jazdia na amerických autách.
Róbert Fico si síce svoje blogovaie obhájil ako čisto pragmatický krok (kedže portál Sme je jedným z najčítanejších, ak nie najčítanejším vôbec), tak chce tento priestor využiť.

Nech je to akokoľvek, Ficovmu kroku chýba zásadovosť - niečo nepáči a neuznávam to a aj napriek tomu to využívam...???
Róbert Fico sa tak trošku vyfarbil a nepriamo tak potvrdil pravdivosť Shootyho karikatúry, kvôli ktorej sa s ním súdil...

 

Z blogovania Fica pramení ešte jedno pozitívum. Mne osobne často vyčítajú a aj na blogu.sme som v diskusiách často zaznamenal kritiku niektorých ľudí, že tento portál je plný antificovcov a články v rubrike " politika" sú zamerané len na jeho bezduché očierňovanie...
Tento argument viac už neplatí. 
Ďakujeme p. Fico - svojím príchodom medzi nás ste popreli jeden z najlahvnejších a najčastejších argumentov trápnych diskutujúcich (väčšinou z radov Vašich voličov  sympatizantov).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?