A zas tie neverecké konšpiračky

Autor: Marek Strapko | 4.5.2011 o 9:45 | Karma článku: 5,72 | Prečítané:  1268x

Dalo sa to čakať. Hneď na druhý deň po zverejnení informácie o smrti Bin Ládina sa vynoria pochybnosti o jej pravosti. A s ďalšími dňami a novými dôkazmi pochybností stále pribúda. Klasika - svet zase raz víta spustenú lavínu konšpiračných bludov.

Hitler nezomrel, ale šťastne žil po konci druhej svetovej niekde v Južnej Amerike...
Stalin mal dvojníkov...
Dokonca aj Ježiš Kristus podľa samozvaných odborníkov a bádateľov mal niekoľko bratov a sestier, alebo dokonca vôbec neexistoval!!!...

To sú len niektoré z tisícov fantastických príbehov a stories, ktoré do kosti fascinujú množstvo nadšencov po celom svete. 
Nadšenci alebo fanatici? To je teraz v podstate jedno. Stále na svete existuje neuveriteľné množstvo ľudí, ktorí svet radšej vnímajú cez pochybnosti, domienky a záhady namiesto toho, aby sa snažili o svoje svedomité a zmyslupné bytie v realite každodenného života.

 

Pri tých tisíckach konšpirácií, ktoré asi z hláv ľudí nikdy nevymiznú - nestane sa tak ani pri prezentovaní rukolapných dôkazov - existuje množstvo takých, ktorých niečo spája. Konšpiračných teórií exiistuje enormné množstvo najmä v spojitosti s USA!

A to je naozaj fakt. Stačí si len spomenúť a vrátiť sa do obdobia medzi svetovými vojnami a počas nich a najmä do obdobia studenej vojny.

  • konšpirácie ohľadom útoku na Pearl Harbor a následné zhodenie atómovej bomby
  • povojnová obnova Európy - Marshallov plán
  • spomínate si na pásavky zemiakové (mandellínky) alias amerického brouka? - podľa mňa konšpirácia no.1 :-))))))))
  • americký ofaj s výstupom na Mesiac
  • vírus HIV vypustený na vykynoženie černošskej populácie
  • atď.
Vrchol protiamerických konšpirácií sa datuje do obdobia amerických invázií. Či už sa jednalo o vojny vo Vietname a najmú neskôr pri inváziách do krajín bohatých na ropu a iných strategických území.

Novodobí konšpirátori získali svju top tému a zmysel života po útokoch na WTC. Dokonca by som povedal, že mali z toho veľkú radosť. Protiamerická vášeň sa naliala do hláv všetkých pochybovačov a zástancov dojímavých príbehov o spyknutiach USA proti celému svetu.

USA ako globálna mocnosť je považovaná za hlavné zlo, za krajinu, ktorá chce ovládnuť nás všetkých. Považujú ju za krajinu, ktorá nám kradne našu kinematografiu, stravovacie návyky, moslimom kradne teokraciu, diktatúram autokraciu. USA sú zlodejmi ropy z ropných krajín a nútiteľmi svojich hodnôt a postojov. Svojimi testami zaplavili Japonsko a ničia celú planétu...
USA majú všetko to, čo stelesňuje zlo.

Prečo neexistuje množstvo konšpirácií na iné témy?

Je to z dôvodu, že USA je jednoznačne najsilnejším geostrategickým hráčom. A to veľa ľuďom vadí. Neviem síce, že z akého dôvodu. Bola by snáď Čína prijateľnejšia?

Konšpirátori sa v amerických témach vyžívajú. Ameriku obviňujú z netolerancie, faloše, rozpínavosti. 
Obviňujú ju aj z vecí, o ktorých nemajú ani poňatia. Veď neexistuje krajina s väčšou mierou individuálnej slobody. Zakázali by snáď nosenie burok v USA?? - ani náhodou!


Ale späť k Bin Ládinovi. Vláda USA zvažuje zverejniť videozáznam z jeho smrti. Neverím však, že sa tým niečo zmení. Konšpirátori budú naďalej presvedčení, že všetko je to len opäť zosnovaná hra americkej elity. Faktor možnosti prezradeia takéhoto klamstva však už do úvahy neberú.

Som toho názoru, že aj keby sám Bin Ládin zo záhrobia prizná, že je mŕtvy, tak by sa našli konšpirátori, ktorí by to považovali za nejaký amerikou zosnovaný trik.


Diskutovať o pravosti smrti Bin Ládina je absolútna strata času. Ale ako sa vraví, každí sme iní. Každý má iné záľuby a zmysel života.
Rovnako aj tvorcovia a zástancovia konšpiračných teórií by bez nich určite stratili zmysel toho svojho  - podotýkam jediného!


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?