Čarovné náramky...perfektný oblbovák

Autor: Marek Strapko | 4.6.2011 o 9:50 | Karma článku: 9,12 | Prečítané:  2718x

Trápi vás stres, nespavosť, únava, slabá výkonnosť? Na všetko ľudstvo vymyslelo nový liek - čarovný náramok. Nosí ho už množstvo ľudí, na čele so slávnymi športovcami. Jedným z nich je napríklad Cristiano Ronaldo - najväčší "reklamný maskot" futbalu. Prečo práve on?

Spočiatku som bol týmto náramkom zaujatý. Začali ho nosiť moji kamaráti. Tvrdili, že sa cítia psychicky, aj fyzicky omnoho lepšie. Množstvo z nich sú dosť pracovne vyťažení ľudia, prípadne aktívni športovci. 
Títo ľudia mi zlepšovanie výkonov dokazovali v prezentácii ich výsledkov od doby, kedy začali toto gumové čudo nosiť na ruke.

Jeden z kamošov bol týmto náramkom natoľko posadnutý, že ho v podstate nedal z ruky dole ani pri umývaní. 
Minule som si však všimol, že ho už nenosí. Spýtal som sa ho teda, že prečo. Odpovedal, že je to asi všetko riadna blbosť, pretože už sa mu natoľko nedarí a ak sa zadarí, je to aj bez náramku.

 

Funguje to, alebo nie? 
Neviem, sám so ho nenosil. Zaujala ma však iná vec.

Ako jeden z prvých športovcov, ktorý mal tento náramok na ruke a dosť ho prezentoval (propagoval) bol spomínaný Cr. Ronaldo. Toto meno asi netreba predstavovať nikomu, dokonca ani tým, čo futbal vôbec nesledujú. 
Každopádne tu niečo smrdí - ten smrad sa volá neuveriteľný biznis. Po prestupe do Realu Madrid sa predalo také množstvo dresov, že zisk z ich predaja do veľkej miery pokryl horibilnú a nezmyselnú cenu, akú tento futbalový klub minul pri jeho kúpe z Manchestru United.

To vraví za všetko. Človek nemusí byť dobrý matematik a dokáže si zrátať a uvedomiť, prečo jedným z prvých športovcov, ktorý tento náramok verejne chválili, bol práve tento populárny portugalec.

Nepatrím medzi konšpirátorov a dokonca konšpirácie z duše nenávidím, ale pri minimálnej miere racionality mi nedá nemyslieť si, že obchodný trik na zúfalých ľudí sa vydaril. 
Tým samozrejme nechcem uraziť nikoho, kto tento náramok nosí. Je to logické. V dnešnom hektickom svete, v ktorom ľudia trpia stresom, nevyrovnanosťou a inými problémami, človek pod tlakom médií dokáže siahnuť po hocičom, čo mu sľubi zlepšenie.
Každý doktor a psychiater vie, že aj placebo dokáže byť fantastickým liekom, ktorý vylieči takmer všetko.

 

Nie som odborník na magnetické polia, nevidím do ezoteriky a podobných vecí. Cr. Ronaldo a iní známi športovci, herci mi však dávajú jasný dôkaz, odkiaľ vietor fúka.

Poznám ľudí, ktorí aj napriek množstvu práce, aj napriek fyzickým a psychickým problémom, ktorým čelia dokážu žiť naplno a šťastne. A to všetko bez pomoci "čarovných vecičiek". Kľúč k ich štastiu spočíva v úcte k životu a ľuďom okolo nich a to ich robí silnými v každodenných udalostiach.

Ako spieva Dickinson na jednom svojom sólovom albume: "You can sell people crap and make them eat it..." (pre neznalcov angličtiny: "Ľuďom môžeš predať aj h***o a zjedia ti ho...."). 
Myslím, že to vraví za všetko.
Každopádne, klobúk dole, PB je podľa mňa jedným z naj reklamných trikov, aké svet v poslednej dobe videl.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?