Strach Slotu narastá

Autor: Marek Strapko | 7.6.2011 o 14:35 | Karma článku: 11,42 | Prečítané:  2469x

Perly, trápne perly. Z úst predsedu SNS zaznievali vždy, tak v podstate to nie je žiadnou novinkou. Z dnešných hysterických výjavov zo Slotovej tlačovky však  badať niečo nové - tým je strach. Čoho sa Slota toľko bojí?

Jednoduchá otázka, na ktorú existuje jednoduchá odpoveď. Slota má strach z rapídneho poklesu preferencií.
Tie boli mizivé, a len naozaj tesné, už pri posledných parlamentných voľbách. Naštastie pre SNS (nanešťastie pre kultúrnu časť obyvateľstva Slovenska), SNS sa do parlamentu s odretými ušami dostala.

Tým sa však "boj o zachovanie životnosti SNS" (zachovanie parlamentného miesta) neskončil. Už krátko po voľbách sa do seba opäť púšťajú dvaja odvekí kohúti (resp. kohút a sliepka). Boj o vplyv v strane graduje v komunálkach, kedy sa jeden z partnerov rozhodne nesúhlasiť a snaží sa budovať vlastnú cestičku. Existuje však reálny problém - SNS po dvoch cestičkách kráčať nemôže. Riešenie je iba jedno - niekto musí z kola von. 
Podľa očakávania zase raz víťazí mužské pokolenie a žena musí baliť kufre.

Niekto by si myslel, a možno v to tajne dúfal aj samotný Slota, že SNS sa vyhnaním vnútorného nepriateľa konečne stane neohrozenou.

Opak je zase raz pravdou. Belousovová sa nevzdáva. Uvedomuje si, že preferenčných hlasov mala dostatok na to, aby mohla v budúcnosti zabojovať o priazeň "kvázipatriotov" sama. Zakladá novú stranu Národ a spravodlivosť (mimochodom ani jeden z titulov reálne nezobrazuje pojem, na ktorom ľuďom z radov SNS naozaj záleží). 
Niekto by sa jej mohol smiať, že nemá šancu. Ona však dobre vie, čo robí. V podstate nemá čo stratiť. Aj keď s jej novou stranou asi nemôžeme počítať ako s reálne silným politickým subjektom, ktorý by mal šancu dostať sa niekedy do parlamentu, Belousovovej bude stačiť aj malá cena útechy. 
Tou je odobranie čo najväčšieho počtu hlasov jej bývalej materskej strane.

Tým sa dostávame ku koreňu problému a k odpovedi na otázku: Prečo Ján Slota musí uskutočňovať podobné tlačové konferencie, ako napríklad bola dnes?

Ján Slota má totiž ďalší problém. Už v minulom volebnom období stratila SNS monopol na národnostné témy (respektíve šírenie paniky, strachu a nenávisti voči našim južným susedom  a oybvateľom maďarskej menšíny na našom území). Strana Smer je absolútne dominantnou opozičnou mašinériou, ktorá by teoreticky v budúcom volebnom období osobných prisluhovačov (akými boli SNS a HZDS) ani nepotrebovala.

 

Ján Slota sa možno zdá ako človek, ktorý je absolútne mimo a ani nevie, čo hovorí. Opak je však pravdou. Ja tomu pevne verím, že Slota presne vie, ako sa zviditeľniť. Presne vie, čo na iracionálne uvažujúce poddanstvo platí. 
Preto budeme v nasledujúcom období svedkami častejších útokov, vyjadrení, odhalovaní nových tém, ktoré nemusia byť ani podložené dôkazmi, nemusia byť ani logické a dokonca ani reálne.

Pre Slotu stačí, že budú - stačí ich dať do médií. Tým je úspešnosť SNS a Slotu zaručená...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?