Bezzmyselný život znudených "zasranov" v praxi

Autor: Marek Strapko | 10.8.2011 o 17:36 | Karma článku: 16,06 | Prečítané:  7120x

Negatívna energia, strata hodôt, neúcta k akejkoľvej forme autority, neexistencia vlastných životných postojov a cieľov...to všetko v kombinácii s prázdninami plných nudy a zdeformovania mozgu vplyvom davovej psychózy závislákov na sociálnych sieťach... To je obraz dnešných ulíc Anglicka. Všetko toto však začalo už oveľa skôr...

Dospievajúci rebeli v mestách sa už akosi stali častým obrázkom dnešnej doby. Len nedávno sa incidenty podobné tým dnešným, britským, diali vo Francúzsku a Grécku. Aký dôvod však vedie do ulíc týchto anglických výrastkov? Veď predsa oni nemusia rozbíjaním a ničením vlastných ulíc ventilovať frustráciu zo zlej sociálnej situácie, pretože sa mnoho z nich určite nemá zle. Aj toto konanie len podčiarkuje "zabíjanie" života, ktoré u mladých uličníkov prevláda už niekoľko rokov..
Naozaj nejde o niečo nové. V Británii sa síce podarilo eliminovať futbalových gangstrov, ale počet gangsterských skupína a bitiek medzi nimi je stále enormný.  Vrelo si pamatám rok 2008, kedy bolo v Londýne dobodaných rekordné množstvo mladých ľudí - vždy z dovôdu súbojov gangov. Rovnako si aj pamätám moju cestu z práce, keď sa skupinka výrastkov zabávala hádzaním kameňov z mosta na autá premávajúce na ceste pod ním, hádzanie kameňov do lámp pouličného osvetlenia a pod. 
Toto všetko majú na svedomí nie deti chudákov, ale často aj deti úspešných, bohatých rodičov, ktorí svoje deti dokážu zahrnúť všetkým - až na rodičovskú lásku.

Čoho svedkom sme v týchto dňoch je hanbou civilizácie, resp. tej časti sveta, ktorá si tak hovorí.
Otázka je, že kto sa za to môže?
Samozrejme, vinníci sú jasní a ich konanie je natoľko hnusné, že normálnemu človeku nabiehajú zimomriavky po tele a cíti obrovský hnev. Ale tento fenomén britskej mládeže a profilácia k podobnému vyčíňaniu je zakorenená už v hlbších veciach, ako napríklad výchova. Tá sa dotýka najmä rodiny a tým človeku evokuje negatívny jav - krízy rodiny. Kariérizmus rodičov a povrchný prístup k výchove svojich detí si vybral svoju daň. V uliciach totiž vandalizujú deti! Kde sú ich rodičia???

Tento príklad je aj krásnou ukážkou zneužívania a "užitočnosti" sociálnych sietí, ktoré pri svojich výhodách nesú obrovský zdroj vygumovávania mozgov jednotlivcom, ktrí sa stali ich otrokmi. Najmä vo vzťahu k mladistvým a deťom, ktoré dokážu ľakho vpadnúť do nástrah nereálneho sveta!

Čo na to britská polícia?
Mňa ani tak neprekvapili výtržnosti zhulvátenej mládeže, ako slabé reakcie bezpečnostných zložiek, tých bezpečnostných zložiek, ktoré dokážu do pár minút zareagovať pri krčmovej bitke a ktoré dokázali zvládnuť zvrátených futbalových fanúšikov minulých desaťročí.
Ostali snáď prekvapení z rozmeru incidentov? To by sa veru nemalo stávať. Osobne si myslím, že tu nepomôže nič iné iba silná represia.
Áno, Angličania sa snažili vyriešiť situáciu s nádychom pravých gentlemanov, ale tento štýl na zdegenerovanú mládež bez pravého zmyslu života vôbec neplatí.

 

Tieto nepokoje, rabovačky, bitky nemajú nič spoločné s prejavmi sociálnej nespokojnosti, nie sú dôsledkom multikulturalizmu a dokonca už vôbec nemajú rasový podtón. Sú prejavom úpadku sveta, ktorý podceňuje tradície, hodnoty a velebí hodnotový relativizmus a falošné heslá slobody. 
V uliciach sa bok po boku stavajú proti policajným zložkám a dokonca proti nevinným občanov a ich majetku čierni, bieli, chudobní, ale aj veľmi bohatí....
...všetko len pre jediný dôvod, ktorým je absolútne nezmyselný život bez pravých hodnôt a úcty k životu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?