Slota, eurozóna...priamosť SNS?!?

Autor: Marek Strapko | 14.9.2011 o 12:22 | Karma článku: 6,65 | Prečítané:  1438x

Niet krajších chvíľ pre túto stranu, ako keď nastávajú problémy. SNS ich síce s radosťou vytvára a konštruuje aj sama, ale ak už naozaj reálne existujú, sila jej hlasu je omnoho účinnejšia. A ako to už zvyčajne býva, s problémami sa vynárajú aj "hrdinovia -  záchrancovia".

Vláda by sa mala podľa Slotu skôr ako diskusii ohľadom podporenia alebo nepodporenia tzv. druhého eurovalu zaoberať skôr otázkou, čo bude Slovensko robiť, keď euro padne. Katastrofický scenár je týmito slovami na stole. 
Áno, určite vychádza z reálnych podkladov, ktoré vôbec nemôžu byť podceňované. Kríza eurozóny dosiahla veľkých rozmerov, na ktoré neboli pripravení žiadni politici, ani analytici. Grécko sa totiž akosi nedokáže stále dostať na vlnu rekonvalenscencie, práve naopak - jeho stav je čoraz horší.

Aký má však dopad táto kríza na vnútorné politické dianie na Slovensku? - Veru dosť značný. Podobné udalosti sú jednoducho rajom pre nacionalisticky orientované strany, ako je tomu u nás v prípade SNS.

Jej predseda sa opäť raz ukázal vo svojom pravom svetle a postavil sa do úlohy záchrancu Slovenska, ktoré je do posledného centu ožobračované európskym megastrojom. 
Slota vyčítal súčasnej vláde, najmä jej predsedkyni, že neberie do úvahy a nepripravuje krízové scenáre, ktoré hrozia pádom eurozóny. 
Čo je však smutné, sám ich nepredniesol ani predseda SNS. Aké scenáre máte pripravené v SNS, ak euro padne? V SNS by ich predsa mali mať - neúspech eurozóny predsa hlásali a prorokovali už v dávnejšom období.

Slota kritizuje médiá, že dávajú SNS malý priestor vyjadriť sa k tejto problematike, pretože tá ju pomenúva priamo. No neviem, neviem či je to tým, že SNS je moc priama. Skôr by som tvrdil, že výroky podobného typu sú absolútne prázdnymi frázami bez predného svetla.

Bohužiaľ a zase raz (nič nečakané) sa ukázala "užitočnosť" tohto politického subjektu. Bezmyselná kritika, a zase znova kritika a nič iné len kritika. Šírenie paniky, strachu, hľadanie nepriateľov...aj takú podobu má národné cítenie...

 

Ako dopadne eurozóna? Veľmi ťažké predpovedať. Nedokáže to snáď nikto, aj keď skeptických hlasov zaznieva čoraz viac.

A má SR podporiť euroval? Asi nemá na výber a bohužiaľ v dlhodobom horizonte a v rámci medzinárodného postavenia jeho nepodporením nič nezíska. Či sa nám to ľubi alebo nie...

...časom sa o tom určite rozhodne. Dovtedy aspoň môžu jednotlivé politické strany zbierať hlasy (málo informovaných) voličov. A to sa netýka len SNS...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?