Nevinný Fico a jeho skromný úsudok

Autor: Marek Strapko | 6.2.2012 o 13:16 | Karma článku: 18,67 | Prečítané:  3479x

Ako to nazvať? - Šikovnosť? Podlosť? Rečnícke umenie? Schopnosť absolútnej manipulácie a využitia všetkého vo svoj prospech? Naozaj neviem. Jedno je však isté. Pred Ficom nemožno ujsť a s Ficom nemožno bojovať. Iba ak nasadíte rovnako nečestné, populistické a mečiarovské čary...

Včera som začul hlasy, že pani Radičová to prepásla. Čo pod tým možno myslieť? 
Pred zhruba týždňom vytiahol Róbert Fico staré známe futbalové - najlepšia obrana je útok. Na otázku jeho osobného stretnutia s Haščákom, ktoré opisuje Gorila (podotýkam, že sa jedná o jediné opisované stretnutia šéfa strany so šéfom Penty), Fico vytiahol tajnú kartu. Ako malý žiak nabonzoval na Radičovú, že s pánom Haščákom sa strela, dokonca u nej doma. Malo sa tak stať, a aj sa stalo, pred prezidentskými voľbami.
Iveta Radičová jemne zlyhala, kedže túto pravdivú skutočnosť spočiatku verejne poprela.
Nakoniec však priznala farbu a stretnutie potvrdila.

Kto by povedal, že po tomto priznaní bude nasledovať ešte väčšia blamáž?

Ako z ríše snov Fico opätovne využíva všetky zdroje na prekrytie jeho údajných stretnutí a odkláňa tému k osobe, ktorá už ani nekandiduje v nadchádzajúcich voľbách.

Vynáša svoj skromný úsudok, na základe ktorého prebiehalo dané stretnutie s cieľom nezákonného financovania prezidentskej kampane, neskôr neúspešnej kandidátky na prezidentský post.

Mne však Ficove úsudky nestačia. Úsduky dokáže vyprodukovať každá rozumná bytosť.

Odkiaľ Fico vedel o stretnutí Haščáka s Radičovou?

Odkiaľ? No jedine od samotného aktéra - p. Haščáka. Taký je môj skromný úsudok. 
Róbert Fico bol určite okrem koly, umiestnenia toalety a iných pikošiek informovaný aj o tom, s kým sa pán Haščák stretol.

Inak mi to jednoducho nedáva zmysel.

Taktika Róberta Fica sa veľmi krásne pdoobá taktike Vladimíra Mečiara z oných slánych elektrových časov.

Aj Vladimír Mečiar dokázal neuveriteľné rečnícke a tematické zvraty, ktoré by závideli aj tvorcovia telenoviel. 
A veru nie vždy išlo o výmysly, ale aj o pravdivé skutočnosti na svojich oponentov - podobne ako vytiahol toto stretnutie? na prekrytie obvinenia, Róbert Fico.

Všetky médiá riešili Radičovej podivné zatĺkanie, ale nikoho nezaujíma, prečo Fico vie o tomto stretnutí a hlavne od koho to má.
Aj keby bola Iveta Radičová ihneď priznala stretnutie, Fico by sa rovnako oprel. A médiá mu to krásne žerú...krásne ho kryjú.

 

Je to už raz tak. S politikmi ako Fico sa čistého vína nalievať nedá. Ak nebudeš zakerný, prehrávaš. Nestačia ti ani zvukové záznamy, prepisy stretnutí a svedectvá svedkov.

Fico by dokázal poprieť aj videozáznam....a verím tomu, že by dokázal vytiahnuť ďalší tromf, ktorým by všetko od seba odvrátil.

 

Vzpriamene veru kráčajú ľudia bez chrbtovej kosti... Na svoj úspech ani nepotrebujú um - stačí jednoducho "vlastný úsudok" (respektíve manipulátorská charizma)...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Vojde Robert Fico do krčmy (píše Samo Marec)

Tu, v spoločnosti Harabina a Kotlebu, je teraz doma.


Už ste čítali?