Ak už toto nie je rasizmus...A čo na to Maťo Ďurinda?!?

Autor: Marek Strapko | 7.2.2012 o 11:19 | Karma článku: 14,16 | Prečítané:  3359x

SNS sa edvidetne musí poriadne strachovať o svoju parlamentnú existenciu, keď pred voľbami neváha siahať až na dno primitivizmu. Bez servítky na povrch vyplavuje všetky najhoršie heslá, ktoré podkopávajú dôstojnosť množstva ľudí. Nejedná sa o jasný trestný čin hanobenia rasy? Mohol by takéto billboardy rozvešať Kotleba? Mohol by som podobné myšlienky beztrestne hlásať ja, alebo hocikto z občanov?

Určite si každý spomenie na billboardy z pred pár rokov, na ktorých figuroval zlatom ovešaný rómsky spoluobčan. Už vtedy SNS balancovala na hrane zákona. Dnes však pritvrdila a jej rasizmus a xenofóbiu prezentuje nie len dôvtipnými obrázkami, ale priamo polopatistickými heslami hlásajúcimi nenávisť voči Cigánom. 
Tieto heslá by človek skôr očakával z úst príslušníkov neonacistických a neofašistických združení.

Zo strany SNS však evidentne nejde iba o predvolebný ťah, ale taktiež aj o priznanie farby. Tá farba je jednoznačne biela a nepripúšťa žiadne iné kompromisy, ani úctu k ľuďom s inou farbou pokožky. 
To, že z vedenia SNS to myslia naozaj vážne a ich konanie nie je len primitívnym reklamným trikom svedčí priznanie marketingového manažéra volebnej kampane SNS pána Masaya, ktorý sa silno oprel voči kandidátke OĽ, na ktorej sa nachádza aj príslušník rómskej menšiny.

Aj napriek tomu, že na dané bilbboardy v negatívnom zmysle reaguje množstvo organizácií a ľudí, ktorí pracujú v oblasti ochrany práv menšín a rovnako situáciu monitoruje aj polícia,  konečné verdikty stále neprichádzajú. 
Nerozumiem tomu. Veď ak predsa nájdu policajti na ulici človeka s hákovým krížom na krku, tak je okamžite obvinený z prečinu propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu základných práv menšín.

A teraz taká otázka na zamyslenie: Je nebezpečnejší zakomplexovaný 17-ročných chudák s hákovým krížom na krku, alebo politická strana, ktorá dokáže ovplyvňovať povedomie takého veľkého množstva ľudí?

Určite rozumiem rómskemu problému, ktorý je podľa mňa nevyriešiteľný. Práve SNS tento problém trápi najviac. Mala však možnosti napraviť to. Od roku 1994 bola v parlamente viackrát a nemyslím, že počas svojho bačovania priniesla nejaký ucelený a realizovateľný návrh, ako danú otázku riešiť. Vždy to bolo z jej strany len o Slovákoch a Maďaroch...

 

Tak som mal rád Tublatanku...

A to je druhý problém, ktorý sa ma veľmi osobne dotýka. Jedna z kapiel, na ktorej vyrastalo moje mladé vedomie. Jedna z mála slovenských kapiel, ktorá skutočne za niečo stála. 
Novembrové hity spravodlivosti, slobody a víťazstva pravdy majú od podpory daného politického subjektu veľmi, ale naozaj veľmi ďaleko. Myslel som si, že spevák a kapela týmito slovami naozaj aj žijú...bohužiaľ to boli pre nich asi len obyčajné piesne, ktoré žrali ľudia...
Samozrejme nechcem súdiť jej protagonistov (tých, ktorý tak krásne obhajujú SNS v spotoch), isto im vo veľa veciach nesiaham ani po členky.
Aj napriek tomu sa nemôžem ubrániť pocitu sklamania z toho, že tu už naozaj málokto slávny má "pevnú osobnosť", ktorá sa neskláňa k peniazom ako vŕba k vode.

 

A čo na to Gorila-protesty?

...kde sa okrem iného protestuje aj za vládu ľudu. 
Pozrite koľko ľudí sympatizuje s podobnými myšlienkami. Je priam desivé, koľko ľudí s týmito billboardmi dokáže súhlasiť, neberúc do úvahy, že nie je človek ako človek, ani Cigáň ako Cigáň. 
Nezmeníte teda názor na ústavu napísanú ľudom??

Aj toto je dôkazom toho, že hlavný apel protestov by mal smerovať k výzve ľuďom, aby sa zobudili a nevolili niečo, čo je zlé. Korupcia totiž v pôvodnom význame neznamená len úplatkárstvo, ale aj konanie a správanie, ktoré je v rozpore so slušným a správnym ľudským vnímaním sveta.

 

Som veľmi zvedavý, či budú patričné orgány na tento jasný rasistický podnet reagovať, alebo to SNS prejde. Nebolo by tomu po prvýkrát...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?