SNS-ácke personálne zbrojenie

Autor: Marek Strapko | 19.2.2012 o 17:42 | Karma článku: 5,67 | Prečítané:  1063x

Do volieb ostávajú už len necelé tri týždne a niektorým stranám reálne hrozí neúspech. Aj preto sa snažia zo všetkých síl prilákať voličov na svoju stranu. Jednou z nich je aj SNS. Tá okrem angažovania známeho hokejistu a vytvárania nostalgie z hudby rokov revolúcie vytiahla aj silnejšie esá. Zblúdených ovečiek medzi nacionalistami je totiž mnoho, preto ich treba získať...

O tom, že nacionalistické myšlienky sú va čase krízy veľmi populárne netreba diskutovať. Hľadanie nedokonalostí, zodpovedných, vinníkov a nepriateľov je pri nespokojnosti množstva občanov naozaj ľahký cieľ.
Výnimkou nie je ani naše malé Slovensko.

Úlohu "nacionalistického hlásateľa"  vždy zastávala najmä SNS. Jej protimaďarské a protirómske výpady sa stali neooddeliteľnou súčasťou jej agendy. Bohužiaľ však , respektíve bohužiaľ pre SNS, prišiel Smer. Tento "ľavicový" kolos  prebral SNS tieto témy a spolu s nimi aj množstvo voličov.
SNS sa ocitla v pasci - na jednej strane Smer a na druhej strane oveľa extrémnejšie politické subjekty ("Kotlebovci", Slovenská národná jednota atď.). Po odchode Anny Belousovovej navyše došlo k ďalšej citeľnej strate voličských hlasov.

SNS si je vedomá skutočnosti, že národné (nacionalistické) témy "ľahšej povahy" už od Smeru naspäť nevybojuje. Rovnako nemôže konkurovať silným nacionalistickým názorom vyššie spomenutých extrémnejších skupín. 
Vyriešila to teda šalamúnsky - na svoju kandidátku chce priviesť časť extrémistov vďaka jej bývalému členovi, Stanislavovi Pánisovi.

Práve on musel kedysi, ešte pri začiatkoch vzniku novodobej SNS, odísť (teda aspoň ako tvrdí on). Dôvodom nezhôd so vtedajším vedením boli jeho, do značnej miery, silné a miestami až extrémne názory. Tie sa nehanbil viackrát prezentovať aj verejne. 
A verný im zostal zrejme až doteraz. Stal sa známym ako organizátor pochodov k hrobu Jozefa Tisa. Netreba teraz polemizovať o Tisovi samotnom, skutkom však je, že jeho pochody sa veľmi páčia vyholeným chlapcom, ktorých nemožno považovať už len za obyčajných národniarov.

A SNS o jeho, politicky marginálnom, ale spoločensky značnom, vplyve vie. V čase, keď sa topí pod hladinou volebného kvóra neváha privziať ho naspäť, aby bol na kandidátke SNS jedným zo stebielok poslednej záchrany pred potopením.

(* v prípade SNS nejde o prvý podobný pokus, kedy na svoju kandidátku zobrala člena iného člena, z podobne nacionalistiyckých subjektov alebo hnutí)

 

Rozmach nacionalizmu je naozaj pestrým javom a do veľkej miery aj nebezpečenstvom pre budúci vývoj spoločnosti. "Láskavý priateľ z východu" (Rusko) je toho jasným príkladom!

 

Pri pohľade na zástup holohlavcov pri hrobe Tisa som si spomenul na film - Kult hákového kríža, ktorý nádherne popisuje cestu zanieteného skinheada k skutočnej pravde. 
V tomto filme však úbohí chlapci neboli motorom nenávisti. Ním bol ich manipulátor - pán Cameron.... Podobnosť čisto náhodná???? :-)

500full.jpg 185750_stanislav-panis_res.jpg

 

Zdroj foto: 
http://www.listal.com/list/despicable-me-moviebuff15
http://www.cas.sk/clanok/79711/panis-chce-kandidovat-za-prezidenta-sr.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?