Prečo tých Moslimov stále provokujú?!?

Autor: Marek Strapko | 15.9.2012 o 13:47 | Karma článku: 8,26 | Prečítané:  1865x

Obhajovať rozdivočených a často šialených radikálov, ktorí teraz útočia na ambasády a sídla západných krajín? Nie, to určite nechcem. Pýtam sa len: Komu pri znalosti moslimskej mentality a mentality tých arabsko-afrických chudákov tak veľmi záleží, aby vo svete s pravidelnosťou vznikali podobné vlny nenávisti a násilia?!?

A je to tu znova. Všetci máme ešte živo v pamati udalosti spred niekoľkých rokov, kedy sa v dánskej tlači objavili "pre moslimov hanlivé" karikatúry proroka Mohameda. Protesty sa ako tsunami šírili rozšírili po celom svete, dokonca aj do krajín, kde je zastúpenie moslimov minimálne. 
Tieto nepríjemné udalosti našťastie čoskoro pominuli a človek mal pri tzv arabskej jari, naopak, veľmi príjemné pocity. Arabské obyvateľstvo sa akoby, aspoň spočiatku" snažilo pribrať niektoré z ideálov "západu". 
Aj napriek tomu, že z času na čas sa ozvali prívrženci silne pravicových elementov, ktorí si kopli do európskych moslimských prisťahovalcov, po celom svete nastal relatívny mier (nerátam náboženské konflikty v Egypte a a Sudáne).

Netrvalo však dlho a na svete sa objavil "pútavý trailer" na protiislamský spôsob. Pre mňa síce vzhliadnutie tohto 14-minútového videa zanechalo skôr smiešne pocity (jedná sa fakt o amatérsku hovadinu), pre moslimov po celom svete sa však toto videjko stalo zdrojom hnevu.
Nutno dodať, že zdrojom hnevu sa to stalo vďaka túžbe vplyvných moslimských strán a hnutí, ktoré si prezentovaním daného videa vo verejných televíziách chcelo pritiahnuť a ešte viac sfanatizovať, už aj tak dosť sfanatizovaných, sympatizantov a prívržencov.
Predsa len, sledovanosť tohto videa bola predtým mizivá a možno by sa o ňom ani nikto nedopočul (kedže aj o existencii celého filmu sa silne pochybuje).

Suma sumárum, video sa zverejnilo širokým masám, často negramotným a nevzdelaným jedincom, ktorých je v zástupoch protestujúcich nespočetne. To ešte prehlbuje radikálnoisť a odhodlanosť "bojovať za Islam", bez ohľadu na cenu. Nakoniec, mi môžeme len hádať, čo je týmto "chudákom" prezentované.

Zo zverejnených zdrojov však vieme, že video vyšlo z USA a jeho tvorcom by mal byť Egypťan žijúci v Štátoch, koptský kresťan s pochybnou minulosťou. Kto je tento muž? To už moc nevieme. Rovnako nevieme, čo ho mohlo motivovať k natočeniu filmu, respektívu traileru (je jedno, ako to nazveme).

Moslimov musí poriadne nenávidieť

Ak je pravda, že je tvorcom filmu koptský kresťan z Egyptu, tak o jeho možnej motivácii niet pochýb. Isto si toho dosť mohol vytrpieť, kresťania to v "Krajine faraónov" nemajú ľahké. Ten film zobrazuje Islam, respektíve radikálny Islam v pravom svetle. Plný nezmyselných pravidiel, strachu a násilia. 
Či aj Mohamed bol násilníkom ťažko povedať. Ja som však Korán čítal a verím, že veľa slov z tejto knihy je krásne zneužiteľných, čo sa koniec koncov počas celej existencie tohto náboženstva potvrdzuje.

Nedáva to však logiku

Ak však tvroca tohto filmu trpel, respektíve pozná utrpenie svojich súkmeňovcov v Egypte a rovnako pozná reakcie a háklivosť moslimov voči znevažovaniu ich proroka a náboženstva, musel by vedieť, čo to vo svete vyprodukuje. Myslel alebo myslí si snáď, že teraz to budú mať kresťania vo svete ľahšie? Prečo teda nabil moslimom na smeč?
Celé mi to nedáva logiku...

Je to iba nejaký fanatik?

Existujú totiž ľudia, ktorí sa vyžívajú v produkcii napätia, zla, nenávisti. Príkladom sú sektári alebo len takí anonymní širitelia poplašných správ. Je za tým videom niekto, kto proste nezniesol, že vo svete je ešte málo nepokojov? 
Nečudoval by som sa, keby tomu tak bolo. 
Oficiálne vyjadrenia a informácie však staĺe tvrdia, že za videom je ten koptský kresťan z Egyptu.

Moslimská konšpirácia

Neznášam konšpirácie. Je ich ľahké vymyslieť, ale ťažké dokázať. Pri tomto prípade ma však opätovne napádajú a ako osy útočia na moju myseľ. 
Čo ak za tým stoja samotní moslimovia? Veď prečo by to robili mierumilovní ľudia a milovnící demokracie a slobody? Veď každý predsa musel vedieť, že čo toto video spôsobí. A ako to, že zrazu to vysielali v egyptskej televízii. Kto im to video poslal? Zrazu teraz, a ešte včase, keď je pápež na návšteve Libanonu (protesty sú už aj tam).

Nedáva mi to celé zmysel. Veď prečo by napríklad moslimovia úmyselne neurobili jedno kontroverzné video?
Respektíve, nemuseli ho urobiť. Kľudne to mohol byť ten Egypťan. Mohol byť skutočne aj kresťan. Jakto, že je v USA? Dostal sa tam výmenou za službu radikálom? 
Prečo by moslimskí radikáli neurobili jeden hanlivý trailer, keď sa dokážu pohybovať po Facebooku pod profilmi atraktívnych žien, aby získavali informácie od spojeneckých vojakov v Afganistane?

Alebo za tým stojí Amerika? Tá "hnusná Amerika", sionisticko-americká organizácia imperialistov, ako ju s radosťou niektorí nazývajú? Prečo by to však robila?

...

...

...

 

Ja už skutočne neviem. A rovnako ani nechápem.
Kto túži vidieť zúfalcov na plotoch ambasád, ako zomierajú v nezmyselných protestoch?
Kto túži vidieť nepokoje v krajinách s viacerými vyznaniami?
Kto vôbec túži vidieť nejaké primitívne video o Mohamedovi?

Veľa z nás určite nie. Túžime len vidieť ľudí, ktorých zmyslom nie je šírenie nenávisti, ale konanie dobra...

Toto video, nech má v sebe akokoľvek pravdy, dobro nešíri...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?