Nie je Oskar ako Oskar

Autor: Marek Strapko | 15.10.2012 o 15:10 | Karma článku: 7,56 | Prečítané:  1507x

Ak v dnešenej dobe nevieš, kto to je Oskar Dobrovodský, považuje sa to za dosť zvláštne. Ani ja som ešte prednedávnom netušil, o koho sa jedná. Preto som so zvedavosťou sadol za internet a našiel si jeho webovú stránku. A to, čo som tam videl, bolo naozaj strašné...

Je neuveriteľné, aké zlé veci vám dokážu vyviesť, respektíve permanetne vyvádzať susedia. Ja osobne som zatváral oči pri predstave tohto hnusu, o ktorom sa môc ani nechcem ďalej rozpisovať.
Pána Dobrovodského je mi z celého srdca ľúto a určite by som nikomu neprial byť v jeho koži.

O to smutnejšie k tomu vyznieva skutočnosť, že ani príslušné úrady, ktoré by mali všetky tieto priestupky a vážne porušenia všetkých možných nariadení zodpovedne riešiť, nedokážu s touto patovou situáciou takmer nijako pohnúť. Smiešne opatrenia, ktoré podnikli nepriniesli žiadne zmeny a tak trápenie pána Dobrovodského nekončia.

Mrzí a zabolí to určite každého občana, ktorý vyznáva rovnicu právo a sloboda=zodpovednosť.

 

Na našom sídlisku býva aj jeden slepý človek. Ten to má v živote podobne ťažké. Jeho susedia nedokážu tolerovať jeho potreby, nedokážu mu výjsť v ústrety aj pri maličkostiach, ako je pestovanie plodín na balkóne. Jeho jediná záľuba je preto kameňom úrazu dlhotrvajúcich susedských sporov. 
Často sa mu tiež stáva, že ho primitívni jedinci obviňujú z toho, že im slepeckou paličkou, cestou z vchodu, poškriabal auto.
Stalo sa mu tiež, bol som toho svedkom, že mu v obchode vymenili pekný kus mäsa za nekvalitný ostatok. Keď na to prišiel, tak sa mu vysmiali, že ako to mohol vidieť...

Ďalšiemu môjmu známemu zase vykradli garáž plnú záhradkárskeho vybavenia. Okamžite vedel, odkiaľ vietor fúka. Bohužiaľ však, bez dôkazov nie si pán a niekedy ti ani tie dôkazy nestačia. Namiesto četného vyriešenia prípadu sa mu vysmiali policajti do tváre a rovnako sa na jeho "smole" zasmiali aj, v krádeži zainteresovaní, známi "garážovci".

Môj otec zase pocítil trpkosť systému, keď tesne pred dôchodkovým vekom dostal výpoveď. Nakoľko už predtým musel zmeniť zamestnanie  a poberal nezamestnanecké, neprislúchal mu žiaden slušný peniaz. Odôvodnením bolo, že jeho manželka poberá starobný dôchodok.
A tak ostal dosť dlhú dobu človek, ktorý vyše 40 rokov pracoval bez jedinej PN-ky, bez základnej sumy, potrebnej na živenie svojej rodiny a na slušný život.

Jednu pani zase bez mihnutia oka vyhodili z páce, pre pochybenie jednej pracovníčky na jej smene. Nikoho nezaujímal fakt, že manžel nemal prácu a spolu sa starali o dve krásne deti.

Poznám kňaza, ktorého komunistický režim takmer priviedol do hrobu. A on sa dnes musí pozerať, ako sa prasce, vychované týmto zločinným režimom kŕmia pri koryte.

Podobných prípadov je veľa...

Viem, moc to nesúvisí  s prípadom Dobrovodského. Jeho prípad je horší v tom, že je permanetný. Deje sa stále, stále ho má pred očami. Deň čo deň musí bojovať proti tejto nespravodlivosti...

A ja by som ho s ním bojoval tiež... keby...

Podobne, ako majú aj vojny svoje pravidlá, aj podobný boj za spravodlivosť by mal kráčať ruka v ruke s rešpektovaním slobôd jedincov.

A to sa v tomto prípade nedeje. Pán Dobrovodksý pochoduje za slušný život a v mene slušných občanov, ale spolu s ním pochodujú aj tí neslušní.
Prečo neslušní?

Neviem, nepoznám tých vyholených chlapcov osobne. Možno platia dane, pracujú, ale určite nemajú radi človeka.

Stačí si len prečítať stránku Slovenskej pospolitosti a tento hnusný rasistický grc (a výhovorky typu, Cigáni nie sú iná rasa, neberiem) preniká silne pod kožu a útočí na princípu ľudskej slušnosti.

 

  • Ľudská slušnosť totiž káže rešpektovať jedinca a nazerať na neho ako jedinečné indivídum.
  • Ľudská slušnosť nehádže členov etnických skupín do jedného vreca.
  • Ľudská slušnosť nenazerá na iné etnické skupiny ako na podradné rasy, ktoré sa od nás naučili pracovať...ako nejaké zvieratá, ktoré vytrénujeme na povel.
  • Ľudská slušnosť v prvom rade spočíva v schopnosti nazrieť na seba-samého a pri kritike iných nastaviť zrkadlo najmä samému sebe...
Ak je človek slušným občanom, tak rešpektuje zákony. Rešpektovanie ostatných je rovnako zákonom...na ten však mnohí z Vášho davu zabúdajú.


Pán Dobrovodský. Súcitím s Vašim životným osudom. Mnohí ľudia ale zažili omnoho horšie veci ako vy. Nešli do ulíc, nekričali, nebúrili sa. 
Tvrdíte, že chcete len poukázať na tento problém a dotlačiť politikov k patričnej aktivite?

Zobuďte sa! X rokov  nikto v tejto otázke nedokázal vybudovať patričné opatrenia a ani nepriniesol žiadané výsledky.

Myslíte si, že šľahnutím biča sa všetko zmení?

A ak Vám naozaj úprimne ide o upozornenie na problém, prečo pomocou pochybných strán mobilizujete k ešte väčšej neznášanlivosti?

Podporil by som Vás, hicijako, keby môžem, ak by ste z Vášho davu vymazali toho hnusného radikálneho Trójskeho koňa...neviem, ako sa tam k Vám dostal....?!?


Oskar, Oskar. Spomenul som si na jedného z histórie. Môj obľúbený - Schindler.

Bolo tak tomu vždy:

Vždy boli ľudia, ktorí spájali a na druhej strane takí, ktorí silne chceli stavať hrubé čiary a mocnými rečami a skutkami riešiť neriešiteľné...a to za každú cenu, kľudne aj v spojení so samotným Čertom...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?