Účel by nemal svätiť prostriedky...nešťastný krok KDH

Autor: Marek Strapko | 28.2.2014 o 23:47 | (upravené 1.3.2014 o 10:31) Karma článku: 15,15 | Prečítané:  1282x

KDH, KDH, KDH, na slovenskej politickej scéne je to v súčasnosti téma číslo jeden. Sú z nich zradcovia, zúfalci alebo snáď nerozumní politici? Nech je už pravda kdekoľvek, opozičné strany robia jednu chybu za druhou. S čertom sa jednoducho nedá spájať, dokonca ani pre dobrú vec...

Dobrá vec? Je to opäť raz otázka názoru. Pre mňa, ako veriaceho človeka, je pekné vidieť snahy o presadzovanie ochrany manželstva, ako výlučne zväzku jedného muža a jednej ženy. 
Na druhej strane si však myslím, že zakotvenie tejto vety v ústave ešte neznamená, že niekedy sa k tejto téme nemožno vrátiť a že raz aj na Slovensku nezavládne názor, že manželstvo nie je len také, aké ho poznáme od prirodzenia *z nášho detstva)..

Čo tým chcem povedať? Že spojenie sa s Ficom, a to tesne pred zaujímavými a dôležitými prezidentskými voľbami, je minimálne nešťastným rozhodnutím. A ak berieme do úvahy, že kandidátmi sú hlavný a druhý hlavný predstaviteľ strán, ktoré sa "dohodli", pripadá to ako politický prešľap.

Viem, nie vždy sa dá na všetko pozerať iba objektívom čistej politiky, ktorá je tak nesmierne špinavá, preto by som zas nemaloval čerta na stenu a neobviňoval KDH z hľadania si cesty do prípadnej budúcej koalície so Smerom (aj keď to už tak v niektorých z volieb vyzeralo).

Podobne by som z toho ani nerobil také haló - opozícia sa totiž zase raz háda a to Ficovi neskutočne lahodí.

Nezabúdajme na to, že tých politických prešľapov narobili v poslednej dobe dostatok aj ostatné z opozičných strán, či už SDKÚ pri odstavení Radičovej alebo SaS pri svojej nepochopiteľnej protieurópskej rétorike.

Nie, nechcem tým zľahčovať tento,  pre mňa ošemetný krok, ale na lep sadajú Ficovi všetci. A rovnako aj v tejto "kauzičke", kedy to všetko začalo KDH svojím neidentifikovateľným víťazstvom a pokračujú všetky opozičné strany,  teatrálnymi vystúpeniami pre všetky možné médiá. 
Všetci predsa vidia, že Fico je had a tentokrát dostal na citlivú tému jednu zo strán. Málokto si však všíma, že teraz sa v tichosti niekde krčí a vytešuje z toho, ako, už tak dotrhanú, opozíciu ešte viac triešti.

A čo z toho všetkého vyplýva?

KDH si splnilo nejakú časť programu (čo môže veriacich potešiť), ale skôr ani nie - pretože to bolo za strašne veľkú cenu - za cenu spojenia sa so samotným "hadom-luhárom". Kľudne mohli  povedať: "Pozri Robo, sme aj za zmenu justície a hlavne trváme na svojich hodnotách. Radi si sadneme za spoločný stôl...Ale ak to myslíš skutočne úprimne, počká to aj po voľbách..."
Nestalo sa.

A rovnako, ako je plný kontrastov tejto môj príspevok, plný kontrastov, skratov a nepochopiteľných činov je aj naša politická scéna.

Snád aspoň nový, budúci prezident prinesie trošku jasnosti a čitateľnosti - inak sa tu asi niektorí načisto scvoknú...

 

PS: Sorry pán Hrušovský, ale myslím, že teraz ste sa nadobro ako kandidát odpísal. Verím však a som o tom presvedčený, že v druhom kole verejne podporíte toho správneho!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?