Načo idú riešiť referendum? - Už je predsa rozhodnuté!

Autor: Marek Strapko | 9.3.2014 o 14:46 | Karma článku: 7,99 | Prečítané:  728x

Vladimir Konstantinov, predseda krymského parlamentu,  dnes pobavil. Podľa jeho by pripájanie Krymu k Rusku trvať asi mesiac. Osobne verí, že sa to stihne do konca marca. Nemalo sa ale predsa o pripjení Krymu rozhodovať až v referende 16. marca? Skutočne vyhodené prachy a námaha...a jasný dôkaz toho, čo sa na Kryme skutočne deje...

Nie je to prvýkrát v histórii, kedy sa idú konať kroky nie na základe výsledkov referenda, ale naopak, kroky sa konajú a referendum ich má už iba "formálne potvrdiť".

Veď predsa také voľby sme u nás zaživali niekoľko desaťročí...

Akokoľvek teda predstavitelia, razom separatistického regiónu, Krymu tvrdia, že odrthnutie a pripojenie polostrovu je z vôľe ľudu, ktorý ho obýva, Konstantinov práve všetkých zo západu už len utvrdil v domnienke, že túžba pramení úplne z iných prameňov.  
Počas demonštrácií v Kyjeve nikto neriešil tento problematický región, teda problematický z hľadiska histórie a zloženia obyvateľstva. 
Všetko sa však zmenilo príchodom tajomných vojakov, ktorí nie sú jedinými mužmi so samopalmi v rukách. Pridali sa k nim vrelo ďalšie zložky - mňa najviac bavia tzv. Kozáci - často aj starí dedovia z čudnými čapicami a agresiou v očiach.
V jednom videu stojí hliadka týchto samozvaných strážcov a nechce ďalej pustiť novinárov. Z ich reči vyplýva radosť nad tým, že konečne môžu naplno žiť svoj sen o prastarom veľkom Rusku, ktoré je najsilnejšie na svete. Nuž, neberiem im tieto nostalgické (prepáčte za výraz) sračky - oni inému naučení neboli. 
Skôr je smutné, že všetci konšpirátori a prorusi ako aj samotní Rusi zrazu neprostestujú, ak niekto len tak zoberie zbraň a hrá sa na vojakov (nič to, že má dávno po šesťdesiatke).

Ak niekto rieši hlúposti, že Američania platili sniperov a neviem koho ešte, prečo mu razom nevadí, že zrejme Rusáci platia Kozákov, respektíve, že sa po Kryme bezdôvodne pohybujú tisíce neoznačených a pochybných ozbrojencov? ...ale to je na inú debatu.

Môj pradedo, ako spomína otec vždy hovorieval, že Kozáci nás raz čapicami pobijú...

Poďme späť k referendu, ktoré referendom nebude. Ukázalo sa totiž, že obyvateľstvo Rusov, Ukrajincov, Tatárov, Kozákov, ktoré si donedávna žilo v relatívnej harmónii je proti sebe poštvané. A nebol na to dôvod, nebyť túžob imperialistického Ruska a jeho spriaznených duší na Kryme, ktoré sa už vidia ako perú Putinove trenky...

"Niet iného východiska, politici nás rozoštvali proti sebe", hovorí jedna z obyvateliek - etnická Ruska. Jediná možnsť je patriť Rusku, pretože tak to politici chcú.

A nič na tom nezmení ani fakt, ak by zrazu všetci referendum bojkotovali alebo nebodaj sa vyjadrili za dodržanie status quo.

Preto sa dá aj jasne chápať, prečo na Krym nechcú pustiť nezávislých pozorovateľov. Všetko je už totiž, aj keď to vyzerá nevinne, prihriate na poriadnu teplotu..všetko je už "navarené".

Krym má nasmerované do Moskvy a Ukrajina zavarené na poriadnu šlamastiku. Neostáva nám už nič iné, iba sa modliť, že nostalgická mocenská propaganda nevymyje mozgy aj Rusom žijúcom na východe Ukrajiny. Vtedy by to už ukrajinská armáda nezvládla...

Rusko tvrdí, že na Kryme sa porušovali práva, že v Ukrajine nastal ozbrojený prevrat a moc je v rukách pochybných.

  • na Kryme porušujú práva vodcovia autonómnej republiky a z ruským odobrením a podporou
  • sídlia tam ozbrojenci z Ruska a iní žolďáci
  • a moc je v rukách ľudí, ktorí tento región načisto zavedú do poriadne temnej n(m)oci

 

A všetko sa to potvrdí v úspešnom referende, presne o týždeň.

Aj takú podobu má demokracia na ruský spôsob!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?