Pán premiér, prestaňťe strašiť...dosť, že tu hrozí vláda jedných!

Autor: Marek Strapko | 17.3.2014 o 16:50 | Karma článku: 23,06 | Prečítané:  1662x

Písala sa volebná noc a pán premiér pred kamerami "exceloval". Povedal toho takmer nič. Bol očividne otrasený, výsledok bol skutočne mizivý. Hneď ráno však už zronená duša pookriala, povolebný šok sa pominul a pán premiér začal opäť hrať svoju obľúbenú arogantnú hru. A ako to už pred voľbami býva, rád stavia strašiakov a zastrašuje celé Slovensko... Tentokrát má byť dôvodom na obavy neskúsenosť jeho protikandidáta...Gašparovičove prešľapy boli zrejme vždy v pohodke...

A je to tu. Netrvalo dlho a Fico sa zobúdza zo "zimného spánku". Jasne vidí, že mu horí pod zadkom a preto šliape na plný plyn. Očakával som, čo vymyslia taktici smeráckeho valca. A už je to tu. Ficove obľúbené strašenie.

Pred piatimi rokmi to boli jej príliš liberálne názory Radičovej, jej podpora autonómie Maďarska a kaďejaké iné rozprávky, ako vyšinuté z "knihy deformácie slovenského národa".

Na Kisku, rovnako ako na hociktorého z iných kandidátov, sa tiež dajú vymyslieť hororové scenáre. A kedže je Kiska, podľa niektorých a aj podľa Fica, "neznámym človekom", strašiak je hneď na svete. Je to v človeku akosi prirodzené, že z neznámeho vie mať strach a preto Fico kalkuluje aj s týmto psychickým človečím pudom. Možno tým aj niekoho získa, ktovie?
Čo sa týka vecnejšieho náhľadu na Kiskovu údajnú nekompetentnosť, sú to trošku odvážne slová, ktoré hraničia aj s logikou.

Kiska bude zlý v medzinárodných vzťahoch - Gašparovič bol zrejme tým najvhodnejším

Nepamätám si, že by sa pán premiér niekedy vyjadril k jazykovej zdatnosti odchádzajúceho prezidenta. Nikto nikdy nezabudne na organizáciu nádorov, Dominika XVI. alebo na pestovanie hovädzieho dobytka. A čo napríklad takmer politická blamáž pri návšteve Srbska? Nič to, Gašparovič bol v pohode, Kiska by tento post dozaista nezvládal. Tak teda tvrdí a straší premiér.

Čo sa týka Kosova. Ja osobne si nepamätám, že by Kiska vyslovene podporoval separatistické nálady po celom svete. Išlo zrejme výlučne o jeho postoj, na ktorý má ako človek právo. Rovnako má právo na názor aj prezident. Prezident nemusí výlučne pritakávať vláde, to v kompetenciách nemá!
Pán premiér by sa mohol radšej prihovoriť svojej kolegyni Beňovej, podľa ktorej je referendum so samopaľmi na ulici úplne prirodzené.

Na druhej strane má však prezident kompetenciu a povinnosť menovať, napríklad takého zvoleného prokurátora. Keď si Gašparovič moho svojvoľne dopĺňať právomoci a svojvoľne s nimi nakladať, prečo by nemohol mať Kiska niekedy iný názor alebo jemne odlišný názor ako vláda , ak by sa stal prezidentom?

Vierovyznanie a mravné hodnoty

Premiér sám sipí, ak sa niekto vracia k jeho príbehu, ktorý bol  na úrovni "slzavej reality show". Pyšný na svojich kňazov v rodine, vysokopostavené rehoľné sestry vstupuje mladík do organizácie, ktorá kňazov a rehoľné sestry mučila...v pohodke. Nesúdim, každý ide svojou cestou, každý má svoje svedomie.

Ohľadom Kisku zase Fico prezentuje strach - tentokrát zo sektárstva. Áno, scientologistické hnutie je nebezpečná sekta, sám poznám ich obete.
Aj k nám do školy chodia zadarmo dvd-čka, ktoré táto organizácia posiela. Vyzerajú nevinne, ale... Nie o tom som chcel.

Pán Kiska prednášal a poskytol rozhovor pre ich magazín. A priznal to a vysvetlil to. Rovnako, ako Fico "vysvetlil" svoje pusinkovanie v aute a rovnako ako "vysvetlil" svoje schopnosti získavať peniaze vlastnou hlavou. Mimochodom, Kiska povedal, že je skutočne veriaci, aj keď v živote putoval...a to je správne. Poznám mnohých kresťanov, ktorí sa v živote hľadali. Pretože viera je darom...

Ak však nazrieme na Kiskove kvality a schopnosti získať peniaze vlastnou hlavou a to skutočne, na jeho pokojné vystupovanie, ktoré je v kontraste s arogantným a hulvátskym správaním Fica, ktorý zhadzuje svojich protivníkov a myslím, že aj svojich voličov a ľudí na Slovensku, vychádza mi jedno. kutočne viem, kto by bol tým správnym prezidentom.

Slovensko potrebuje viac ako len báť sa. Báli sme sa dosť, pred piatimi rokmi Maďarov, teraz sa máme báť strašidelných príbehov človeka, ktorý zrazu pociťuje neistotu a uvedomuje si, že môže padnúť.

Máme sa báť skutočne kadečoho, čo premiér prezentuje... Ale skutočný strach by sme mali mať pred skutočnosťou, že všetko razom môže patriť jednej strane, že nás opäť bude reprezentovať člen bývalej KSČ a že na čele našej krajiny bude človek, ktorý rozdeľuje, sraší a zneisťuje všetkých obyvateľov. a to už nechcem komentovať obdobia jeho vlády...

Kiska síce nie je skúseným politikom, ale to neznamená, že nemôže byť dobrým prezidentom. Sú to dve veci, ktoré vôbec spolu nesúvisia. Ak si to Fico skutočne myslí, potom by mohol navrhnúť novelizáciu ústavy. V nej sa totiž ni nepíše o tom, že prezidentom môže byť len politický dinosaurus a populistický majster...


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?