Šanca konečne mať nekomunistického prezidenta!

Autor: Marek Strapko | 19.3.2014 o 21:22 | Karma článku: 18,94 | Prečítané:  687x

Veľká časť Slovákov sa aj dvadsdaťpäť rokov po revolúcii ostáva v nostalgii. Táto tyrania spomienok, samozrejme už len na to dobré, čo ich v tých časoch postihlo, gniavi ich myseľ. Je to podobné, ako za sebou ťahať väzenskú guľu, a to guľu poriadne ťažkú. Už o desať dní tu nastane skvelá príležitosť aspoň čiastočne túto ťatchu odstrániť a pozrieť sa smerom vpred. Je tu šanca mať prezidenta -nekomunistu!

Možno je to len môj subjektívny pohľad, veľa pamätníkov mi povie, že čo môžem porovnávať. Veď ževraj som v tej dobe nežil. Ja ich vždy jemne poopravím, že predsa som sa len narodil v socialistckom Československu, ale to len tak - aby som odľahčil ich, tŕňami obrastenú, myseľ.

Aj keď som v čase komunizmu nežil, žili v ňom moji rodičia, moji predkovia a mnohí, ktorých poznám. Teda skoro vlastne všetci o niečo starší odo mňa. A najmä zo skúsenotí mojej rodiny viem, že časy komunizmu nepriniešli nič dobré. Teda, aby som nebol moc skreslený, nepriniesli nič pozitívne pre ďalšie generácie.

Závisť, nenávisť a úcta k populistikckým páprdom - aj to je dedičstvo tohto 40-ročného -IZMU, ktorý "znásilnil" mysle krásneho slovenského národa. Nechcem nikoho uraziť, ale tak to cítim ja, z osudu mojej rodiny a osudov mnohých, ktorých tento "spoločenský experiment" pripravil o majetok a hlavne o slobodu. Vždy s radosťou a zároveň smútkom počúvam príbehy jedného z našich kňazov, keď rozpráva o "akcii K", rozprávanie môjho otca, ako zatkli dedka za to, že nepriznal pár vajec v kuríne. Najnovšie som mal tú neskutočnú česť stretnúť sa s bývalou pani učiteľkou, ktorá za to, že nezaprela vieru, celé roky bola šikanovaná v zamestnaní alebo na úradoch...

Aj takúto odvrátenú a najmä takú, mali časy, ktoré mnohí považujú za najdokonalejšíí politický a spoločenský sytém, aký mohlo ľudstvo vymyslieť.

A aký som to má súvis s dnešnými dňami. Len tak mi to napadlo, keď som počul troch doterajších prezidentov, ako spoločne jednohlasne vyjadrili podporu "skúsenému politikovi".

A do plaču mi bolo hlavne v prípade Kováča, ktorý už asi vekom zabudol na "príjemné" časy vlády Vladimíra Mečiara a na to, že už takmer znova nestretol svojho syna... Nič to, Mečiarov adoptívny syn a upgradovaný klon je teraz pre neho "skúseným" politikom a človekom, ktorého neváha podporiť.

Skúsený politik

Nehnevajte sa! Ja rozumiem, že už horšie ako Gašparovič to v medzinárodných stykoch byť nemôže, ale...

Je to snáď jediný atribút, ktorým by mal nový prezident disponovať?

Celé je to zvrátené, pretože ústava dovoľuje kandidovať každému, kto je bezúhodný a dosiahne vek 40 rokov. O čom teraz všetká tá spolupatričnosť?

Kováč sa spája s Gašparovičom, Schuster sa ozýva zo záhrobia a do toho všetkého sa z delíria prebúdza český prezident.

Proti Kiskovi sa spája celá "politická smotánka" alebo skôr stará komunistická garnitúra?!?

Budem osobný a prezradím niečo. Pre mňa ide v týchto voľbách o niečo viac, ako len o veľa. 
ZNOVU MÁME ŠANCU VYMANIŤ  SA Z ČERVENÉHO TIEŇA, KTORÝ JE NAVYŠE DVOJITÝ!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?