Šanca konečne mať nekomunistického prezidenta!

Autor: Marek Strapko | 19.3.2014 o 21:22 | Karma článku: 18,94 | Prečítané:  674x

Veľká časť Slovákov sa aj dvadsdaťpäť rokov po revolúcii ostáva v nostalgii. Táto tyrania spomienok, samozrejme už len na to dobré, čo ich v tých časoch postihlo, gniavi ich myseľ. Je to podobné, ako za sebou ťahať väzenskú guľu, a to guľu poriadne ťažkú. Už o desať dní tu nastane skvelá príležitosť aspoň čiastočne túto ťatchu odstrániť a pozrieť sa smerom vpred. Je tu šanca mať prezidenta -nekomunistu!

Možno je to len môj subjektívny pohľad, veľa pamätníkov mi povie, že čo môžem porovnávať. Veď ževraj som v tej dobe nežil. Ja ich vždy jemne poopravím, že predsa som sa len narodil v socialistckom Československu, ale to len tak - aby som odľahčil ich, tŕňami obrastenú, myseľ.

Aj keď som v čase komunizmu nežil, žili v ňom moji rodičia, moji predkovia a mnohí, ktorých poznám. Teda skoro vlastne všetci o niečo starší odo mňa. A najmä zo skúsenotí mojej rodiny viem, že časy komunizmu nepriniešli nič dobré. Teda, aby som nebol moc skreslený, nepriniesli nič pozitívne pre ďalšie generácie.

Závisť, nenávisť a úcta k populistikckým páprdom - aj to je dedičstvo tohto 40-ročného -IZMU, ktorý "znásilnil" mysle krásneho slovenského národa. Nechcem nikoho uraziť, ale tak to cítim ja, z osudu mojej rodiny a osudov mnohých, ktorých tento "spoločenský experiment" pripravil o majetok a hlavne o slobodu. Vždy s radosťou a zároveň smútkom počúvam príbehy jedného z našich kňazov, keď rozpráva o "akcii K", rozprávanie môjho otca, ako zatkli dedka za to, že nepriznal pár vajec v kuríne. Najnovšie som mal tú neskutočnú česť stretnúť sa s bývalou pani učiteľkou, ktorá za to, že nezaprela vieru, celé roky bola šikanovaná v zamestnaní alebo na úradoch...

Aj takúto odvrátenú a najmä takú, mali časy, ktoré mnohí považujú za najdokonalejšíí politický a spoločenský sytém, aký mohlo ľudstvo vymyslieť.

A aký som to má súvis s dnešnými dňami. Len tak mi to napadlo, keď som počul troch doterajších prezidentov, ako spoločne jednohlasne vyjadrili podporu "skúsenému politikovi".

A do plaču mi bolo hlavne v prípade Kováča, ktorý už asi vekom zabudol na "príjemné" časy vlády Vladimíra Mečiara a na to, že už takmer znova nestretol svojho syna... Nič to, Mečiarov adoptívny syn a upgradovaný klon je teraz pre neho "skúseným" politikom a človekom, ktorého neváha podporiť.

Skúsený politik

Nehnevajte sa! Ja rozumiem, že už horšie ako Gašparovič to v medzinárodných stykoch byť nemôže, ale...

Je to snáď jediný atribút, ktorým by mal nový prezident disponovať?

Celé je to zvrátené, pretože ústava dovoľuje kandidovať každému, kto je bezúhodný a dosiahne vek 40 rokov. O čom teraz všetká tá spolupatričnosť?

Kováč sa spája s Gašparovičom, Schuster sa ozýva zo záhrobia a do toho všetkého sa z delíria prebúdza český prezident.

Proti Kiskovi sa spája celá "politická smotánka" alebo skôr stará komunistická garnitúra?!?

Budem osobný a prezradím niečo. Pre mňa ide v týchto voľbách o niečo viac, ako len o veľa. 
ZNOVU MÁME ŠANCU VYMANIŤ  SA Z ČERVENÉHO TIEŇA, KTORÝ JE NAVYŠE DVOJITÝ!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?