Najkrajšie gesto celej kampane!

Autor: Marek Strapko | 27.3.2014 o 16:55 | (upravené 27.3.2014 o 22:44) Karma článku: 23,01 | Prečítané:  3277x

Myslím, že nie som jediný, pre ktorého tieto voľby nie sú len o tom, aby jedna strana nemala všetku moc. Ja ich beriem aj ako súboj čestnosti a pokory so slepu túžbou po moci a aroganciou. "Srdce, rozum charakter", niekto by mohol namietať, že všetko sú to iba čisté frázy. Včerajšia posledná predvolebná debata však dokázala, že tieto heslá sú skutočne autentické. Veď uznať kvality svojho protivníka, ktorý vás navyše osočuje z každej strany... to je znakom skutočnej čnosti!

A preto v čase, keď sme už naozaj pred bránami a špinavá kampaň vrcholí, treba si uvedomiť, že stačí tak málo a Slovensko môže po dlhom čase kráčať cestou skutočných hodnôt, ktoré sa nedajú merať pomocou HDP, zamestnanosti, počtom získaných hlasov voličov,  ani výškou vianočných príspevkov.

Práve včera poobede sa mi dostal do rúk ten čiernobiely leták, ktorý vyzerá ako úmrtný list. Je plný nechutností, vystrihnutých pasáží bez kontextu, ktoré majú dokazovať nekompetentnosť a bezcharakternosť jedného z kandidátov. Ba čo viac, tieto úryvky sú vyňaté z knihy, ktorá je svojím obsahom skutočne unikátna, zobrazuje život človeka, ktorý začínal od nuly... A ktorý tu dnes stojí, aby sa uchádzal o hlasy Slovákov, aby im pomohol konečne nazerať na cestu vpred, veriť v dobro tých, ktorí spravujú štát.

Na záver kampane som mal v pláne úplný iný článok, chcel som ho nazvať Najúprimnejšia Kiskova obrana. Chcel som v ňom písať o všetkom možnom, najmä o scientológii, ktorá je skutočne nebezpečnou sektou. Sám poznám ľudí, ktorí prišli o všetko - rodinu, peniaze a hlavne o slobodu a rozum. 
Chcel som aj písať o tom, že na našu školu prišlo krásne DVD, zadarmo pomôcka pre učiteľovv etiky. Skutočne je to DVD-čko dobre spracované. Má to však jeden háčik - poslali ho scientológovia. Spracovaný je v ňom odkaz Hubbarda, zakladateľa tejto sekty. Čo tým chcem povedať?

  • Táto sekta nie je nápadná a stačilo by, že etikár nevie, kto je Hubbard a možno by to DVD deťom pustil. Bol by snáď kvôli tomu suspendovaný alebo nebodaj obvinený, že je scientológ?
Pohľad veriaceho človeka

Považujem sa za neho. A vôbec mi neprekáža Korcova aktivita. Všetci kňazi v mojom okolí určite vedia, koho voliť nebudú, pretože duch arogancie a osočovania nie je kresťanskou hodnotou. A nič na tom nemení ani pripravovaná zmena ústavy. Premiér mal na podobné aktivity X rokov. A hodnotiac jeho video ohľadom super kresťanského detstva - múdry človek vidí aj za oponu.

V sobotu mávame s mojimi priateľmi diskusné stretká. Máme ich radi, stretávame sa, diskutujeme. A prichádzajú nielen veriaci ľudia. Sú tam často zarytí ateisti a dokonca aj človek, ktorý bol istého času budhista. Vo svojom živote si prešiel kadečím, pretože život prináša rôzne okolnosti. Stal sa veriacim a je za to vďačný. Nikto by ho však neodsudzuje za to, že vo svojom živote hľadal.

Preto aj priznanie Kisku, ohľadom svojho putovania vo viere je unikátne. Veď čo je snáď lepšie: falošný človek alebo človek úprimný? Zase raz poviem, že múdry človek vie rozpoznať ovocie.

Odkaz tým, čo volia "skúseného"

Skúsenosť nie je cnosť. Skúsenosť môžeš získať ľahko -aj tým, že ťa niekto niekam dosadí.
Skutočné čnosti sú láska, miernosť, pokora, pokoj a sila odpúšťať.
  • Nestáva sa vám, že stretáte arogatného doktora, učiteľa, úradníka, človeka. Máte to radi?
  • Nestáva sa vám, že vás ohovoria a očiernia a tým strácate pôdu pd nohami?
  • Nestáva sa vám, že vás vodia za nos, menia požiadavky a názory?
  • Nestáva sa vám, že stretáte ľudí, ktorí pre svoj cieľ dokážu ísť cez mŕtvoly, spojiť sa s hocikým a za hocijakú cenu?
  • Máte radi ľudí, ktorí stále zastrašujú a vymýšľajú témy, ktoré zbytočne narúšajú pokoj?
  • Máte to radi? Skutočne? POvažujete to za správne?
... Tak prečo volíte takýchto ľudí, aby spravovali vašu krajinu?

Viem, môj článok na SME-čku čítajú zrejme voliči z opačného konca, ale aj tak. V rodine poznám ľudí, ktorí úplne bez argumentov volia niečo, čo si myslia že je stabilita, prosperita a rozum. Je to smutné, ale nedokážem ich napraviť.

Cesta sú však tí, ktorí voliť nechcú ísť...stačí prehovoriť aspoň jedného...jeden k jednému a máte zrazu stotisíc...

Nie o tom som však už chcel, pretože, ako som na začiatku povedal, včera som zažil to nakrajšie politické a osobnostné gesto kampane. A to ma natoľko dojalo a povzbudilo, že aj napriek čiernej špianavosti vo mne vzplanul oheň nádeje. Všetko vďaka krásnemu svedectvu...

"Cením si jeho pracovitosť"

Kiska našiel na Ficovi pozitívnu vlastnosť. Našiel ju, pretože odpúšťa a má rád ľudí. V každom je predsa čosi pozitívne, keď len jedna vec.
Fico povedal, že o Kiskovi nič nevie, takže nevie povedať pozitívnu vlastnosť,
Ak o ňom nič nevie, prečo ho celý ten čas očierňuje a vykresľuje a dokonca obviňuje zo všetkého možného.

Gesto Kisku bolo morálnym víťazstvom!

Rozumní človek vidí aj za oponu, vie rozoznať ovocie.
Koľkí rozumní sa nájdu v sobotu?
Modlím sa, aby ich bolo čo najviac...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?