Kto skôr potrebuje pomoc, pán odchádzajúci prezident?

Autor: Marek Strapko | 23.5.2014 o 13:12 | (upravené 23.5.2014 o 15:23) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  872x

Už keď sa raz zdalo, že sa konečne zbavíme prezidentského perlenia, pán odchádzajúci prezident necháva o sebe počuť čoraz viac. Najprv odmietne prijať nového prezidenta, aby ho následne prijal a hneď na druhý deň ho očierňoval cez médiá. Charakter sa jednoducho nezaprie...

Je to už raz tak, že starého psa novým trikom nenaučíš. Nie žeby som teraz tvrdil, že pán, ešte stále prezident, je pes, ale...ale.
Už dávnejšie sme si u neho, okrem nezabudnuteľných výrokov a breptov, mohli všimnúť aj ďalšiu zvláštnu vlastnosť. Ňou je prezentovanie sa v médiách v čase, keď to najmenej treba. To všetko v kontraste s mnohými situáciami, kedy vystúpenie pred nimi malo byť priamo povinnosťou.
Za tých desať rokov, ktoré pôsoboil v pozícii "prezidenta hlavy štátu" sme boli svedkami mnohých káuz, nielen politických, ktoré by si zaslúžili pozornosť a vyjadrenie človeka, ktorý zo svojej pozície a právomocí môže pôsobiť na spoločnosť. Nestalo sa...

Napriek tomu sa vždy pán prezident zobudil zo svojej  hibernácie vždy veľmi nevhodne. Prirovnal by som to k zimujúcemu medveďovi, ktorý vás nečakane vyruší počas zimnej prechádzky lesom. Je to jednoducho otravné.

Posledná šanca dať o sebe vedieť

Dúfam teda, že už ničím väčším sa odchádzajúci prezident neprezentuje. Posledná kauzička alebo súboj  s novozvoleným prezidentom je znakom jeho emočnej inteligencie. Viem, problém s ňou má množstvo ľudí, niekedy aj ja,  preto treba tento aspekt vnímať komplexnejšie. Viem pochopiť sklamanie Gašparoviča, ktorého favorit utrpel v prezidentských voľbách poriadny debakel. Rovnako sa viem vcítiť aj do vnútorných pocitov človeka, ktorý po dlhých rokoch odchádza do dôchodku. Aj môj otec mal s tým problém, zvyknutý celé roky pracovať. A zrazu bum - stáva sa z teba dôchodca. Je to pre telo šok, rovnako aj pre psychiku. Myslím, že sa to stáva všetkým poctivo pracujúcim, ľuďom, ktorí celé roky budovali hodnoty, či už materiálne alebo duchovné. Pán Gašparovič medzi nich nepochybne patrí! ("")

Kto má väčšiu kompetentnosť?

Až čas ukáže, či nový prezident skutočne dokáže pevne zastávať svoj post, jednak s ohľadom na vnútornú, ako aj vonkajšiu politiku nášho útleho štátu. Ja o tom nepochybujem, ale...V politike je úplným nováčikom a pomoc potrebovať dozaista bude. Veď snáď každý prezident potrebuje poradcov a na tom nie je nič zlé.
Horšie však je, ak prezident potrebuje poradcov a ľudí, ktorých frekventovanou úlohou je hasenie medzinárodných faux-pas alebo obhajovanie nezvládnutých situácií v osobnom živote ("Uhni!").

Už odzvonilo

A keď už som ho hovoril o tom starom psovi (bez túžby hlavu štátu urážať), vždy mi napadne obraz starého vlčiaka na reťazi v dvore. Často ich vídavám na dedine. Brechajú o stošesť, ale inak sa na nič nezmôžu. Je mi ich vtedy aj trochu ľúto.

Aj Gašparovičove "štekanie" na adresu novozvoleného prezidenta je len smutným záverom prezidenta, ktorého si ľudia naveky budú pamätať. Všetci však vieme, vďaka čomu...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?