Hnusný metal nechceme!!! .... pozor na zavádzanie!

Autor: Marek Strapko | 7.8.2014 o 21:45 | (upravené 7.8.2014 o 23:26) Karma článku: 6,07 | Prečítané:  1599x

O metalovom koncerte v Novej Bani sa píše vo všetkých médiách už takmer mesiac. Musíme uznať, že lepšiu reklamu si už organizátor ani nevedel predstaviť. 

Aj ja osobne som metalovým fanúšikom a som veriacim človekom. Aktívne veriacim človekom. Osobne ma však nezaujme typ hudby, ktorá v sebe nesie nenávisť a urážky. A podotýkam, je jedno, či sa jedná o satanistickú kapelu alebo niektorého z primitívnych slovenských raperov (ľahké domyslieť si). 

Navyše si osobne myslím, že aj samotný Satan sa musí z tých trapákov vysmievať a má ich...(opäť nechcem rozpisovať). Ako veriaceho človeka ma určite hanebné texty urážajú, ale jednoducho s tým nič nezmôžem. Tých ľudí mi je ľúto rovnako, ako mi je ľúto každého netolerantného človeka. A netvrdím, že sa takú nenájdu aj medzi veriacimi, a aj medzi vysoko postavenými cirkevnými činiteľmi. Koniec-koncov, sú to tiež ľudia, bohužiaľ niekedy aj veľmi omylní. 
Som si istí, že drvivá väčšina  zúčastnených metalových fanúšikov často ani nevie, o čom drsný spevák spieva. Jednak mu vôbec nerozumejú alebo nevedia ani po anglicky. Jediné, čo ich trhá, je drsná hudba. Tá mimochodom nie je "moja šálka kávy". 

Hranica sa však trhá pri pesničkách, pri ktorých speváci jasne vyzývajú k zabíjaniu. A to výlučne na základe príslušnosti k náboženskej organizácii.

Nemusím byť hneď ústavným právnikom, aby som vedel, že niečo v takom prípade balancuje na hranici zákona! Už v škole deti učím, čo je šírenie nenávisti  voči skupine na základe presvedčenia - a že sa jedná o trestný čin. A to by sme jednoznačne nemali brať na ľahkú váhu. Kde ide u niekoho len o hudbu a životný štýl, u trošku prepnutého ide o vážnu vec - hranica medzi nenávisťou a ubližovaním je veľmi tenká. 

Ako príklad nám stačí zaspomínať na Daniela Tupého, bitku v Nitre pred barom...alebo genocídy v histórii ľudstva.
Samozrejme, že nechcem hyperbolizovať...ale vždy všetko začína nevinne.  

Každý súdny človek musí odmietať prvky vyzývania k násiliu! A to niektoré z kapiel verejne prezentujú ... "CHRISTIANS TO LIONS!", alebo sa mýlim?!?

Mimochodom, práve niektoré novinárske kúsky šíria alebo nepriamo spôsobujú viac nenávisti ako desať takých kapiel...

Novinárske zavádzanie o IRON MAIDEN

Zúčastnil som sa niekoľkokrát ich koncertov, naposledy tento rok v Brne. Logicky som nevynechal ani ten minuloročný v Piešťanoch.
Aj vtedy sa zdvihla vlna odporu, smiešna vlna. Iron Maiden, aj keď ich texty sú štipľavé a až moc silne metaforické, určite nie sú satanistické.

Sám som písal niekoľko e-mailov s autorom petície, ktorý pochádzal z náboženského Spoločenstva sv. Jozefa.

Aby som sa dostal k merítku veci ---- dnes som si prečítal na SME, že aj minulý rok katolícky klérus protestoval proti kapele (myslené IRON MAIDEN).

http://ziar.sme.sk/c/7321766/metal-ma-studovat-policia-organizatorovi-festivalu-sa-vyhrazaju.html

 - spomínanú informáciu nájdeme v poslednej vete článku!

Nakoľko som katolík, všimol som si citlivo, že všetky diskusie a aj niektoré články ohľadom festivalu v Novej Bani sa stali ohniskom zasievania nenávisti voči všetkému katolíckemu. A to ma určite mrzí.

Katolícky klérus neprotestoval proti IRON MAIDEN...bola to petícia iba nejakého (jemne fanatického) kresťanského spoločenstva!!!
Čitateľov by sme nemali zavádzať!

Autorov petície nazývame fanatikmi, ale aj medzi novinármi a diskutujúcimi nájdeme rovnakých fanatikov. Rozdiel je len v tom, že stoja na opačnej strane barikády. Ich jazykom je nenávisť voči náboženstvu a hlavne voči katolicizmu. Prečo toľko nenávisti?

Rozumiem, je to čítané...a je to lacné. Ak sa už píše o skupinke proti metalovému koncertu, treba to už rozviť do krásy. Búrlivé diskusie s na svete. Diskusie úplne o ničom !

Nemali by sme zabúdať, že nič viac nerozdeľuje ľudí ako náboženstvo a politika. 

PS: Koncert prebehne, všetci an to časom zabudnú. Metlákov bude ráno bolieť hlava, trápnych spevákov hrdlo. Satan to bude mať v paži...život pôjde ďalej. 

NENÁVISŤ však zostane všade, v každom srdci, ktorého myseľ ju živí!

Som Bohu vďačný, že moje srdce vie byť čisté. Chcem mať v úcte všetkých vás - satanistov (aj keď ich konanie odsudzujem), ateistov, bojovníkov proti kresťanstvu (aj keď nad ich hnevom žialim), novinárov, diskutujúcich a aj tých, ktorý nad mojím článkom  pokrútia hlavou. 

Život mám totiž len jeden a v ňom jedinú skúšku - skúšku z lásky. A ja chcem byť vzorným žiakom a chcem, aby sa nimi stali všetci tí, ktorí máte na jazyku zlobu...Nech už stojíte na ktorejkoľvek strane tejto nezmyselnej bitky!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?