Z vlastnej vôle, či bez - hlavne, že ideš preč!

Autor: Marek Strapko | 16.11.2014 o 10:10 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  1279x

Mnohé volebné výsledky prekvapili a niektoré aj silne sklamali. Toto sklamanie však nevýslovne nahradila informácia o odchode Pašku z postu predsedu Národnej rady.

Pamätám si, kedy si asi poprvýkrát registroval politickú debatu s účasťou tohto politika. Bol som zhrozený z jeho "útočnej sily". Spôsob, akým reagoval na niektoré argumenty politického oponenta v diskusii a rovnako aj spôsob, akým dokázal po nepríjemnej otázke "zhučať" moderátora mi bol výsostne nesympatický. "Je to veľmi nepríjemný človek", pomyslel som si v tej chvíli.

Ako som tak viac začal sledovať politiku, môj názor som si Paškovým vystupovaním len utvrdzoval. Nezabudnuteľné sú najmä vystúpenia na zasadaniach parlamentu, ktorým ako predseda predsedal. K svojim politickým kolegom, respektíve politickým rivalom, sa správal doslovne ako namyslený učiteľ a nafúkanec. 

Viem, na svete, na našej politickej scéne a v živote je množstvo ľudí, ktorí podobne vystupujú. Možno aj ja pôsobím v očiach ľudí miestami nafúkane. Ktovie.

Jedno je však jasné, že ako verejný činiteľ a predseda legislatívneho tela demokratickej krajiny sa musí človek vedieť skutočne správať primerane, s úctou. Jednak voči svojim oponentom, kolegom, novinárom, ale hlavne voči princípom demokracie. A práve tie boli tak často na pôde parlamentu uzurpačným konaním šliapané.
Schválne nespomínam aj iné dôvody - tie podnikateľské - o ktorých sa píše už niekoľko rokov. Paška za ušami jednoznačne musí niečo mať... 

Paška odchádza. Ževraj zo svojej vôle, pod tlakom médií a nespokojného ľudu, zo strachom o rodinu... Možno len, a zrejme najmä, na príkaz niekoho zhora. A to meno niekoho všetci dobre poznáme.

Nech je pravda kdekoľvek, Paškov odchod je víťazstvo slušných ľudí. Podobne, ako tomu bolo v prípade zvolenia Kisku za prezidenta. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?