Z vlastnej vôle, či bez - hlavne, že ideš preč!

Autor: Marek Strapko | 16.11.2014 o 10:10 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  1283x

Mnohé volebné výsledky prekvapili a niektoré aj silne sklamali. Toto sklamanie však nevýslovne nahradila informácia o odchode Pašku z postu predsedu Národnej rady.

Pamätám si, kedy si asi poprvýkrát registroval politickú debatu s účasťou tohto politika. Bol som zhrozený z jeho "útočnej sily". Spôsob, akým reagoval na niektoré argumenty politického oponenta v diskusii a rovnako aj spôsob, akým dokázal po nepríjemnej otázke "zhučať" moderátora mi bol výsostne nesympatický. "Je to veľmi nepríjemný človek", pomyslel som si v tej chvíli.

Ako som tak viac začal sledovať politiku, môj názor som si Paškovým vystupovaním len utvrdzoval. Nezabudnuteľné sú najmä vystúpenia na zasadaniach parlamentu, ktorým ako predseda predsedal. K svojim politickým kolegom, respektíve politickým rivalom, sa správal doslovne ako namyslený učiteľ a nafúkanec. 

Viem, na svete, na našej politickej scéne a v živote je množstvo ľudí, ktorí podobne vystupujú. Možno aj ja pôsobím v očiach ľudí miestami nafúkane. Ktovie.

Jedno je však jasné, že ako verejný činiteľ a predseda legislatívneho tela demokratickej krajiny sa musí človek vedieť skutočne správať primerane, s úctou. Jednak voči svojim oponentom, kolegom, novinárom, ale hlavne voči princípom demokracie. A práve tie boli tak často na pôde parlamentu uzurpačným konaním šliapané.
Schválne nespomínam aj iné dôvody - tie podnikateľské - o ktorých sa píše už niekoľko rokov. Paška za ušami jednoznačne musí niečo mať... 

Paška odchádza. Ževraj zo svojej vôle, pod tlakom médií a nespokojného ľudu, zo strachom o rodinu... Možno len, a zrejme najmä, na príkaz niekoho zhora. A to meno niekoho všetci dobre poznáme.

Nech je pravda kdekoľvek, Paškov odchod je víťazstvo slušných ľudí. Podobne, ako tomu bolo v prípade zvolenia Kisku za prezidenta. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?