Z vlastnej vôle, či bez - hlavne, že ideš preč!

Autor: Marek Strapko | 16.11.2014 o 10:10 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  1284x

Mnohé volebné výsledky prekvapili a niektoré aj silne sklamali. Toto sklamanie však nevýslovne nahradila informácia o odchode Pašku z postu predsedu Národnej rady.

Pamätám si, kedy si asi poprvýkrát registroval politickú debatu s účasťou tohto politika. Bol som zhrozený z jeho "útočnej sily". Spôsob, akým reagoval na niektoré argumenty politického oponenta v diskusii a rovnako aj spôsob, akým dokázal po nepríjemnej otázke "zhučať" moderátora mi bol výsostne nesympatický. "Je to veľmi nepríjemný človek", pomyslel som si v tej chvíli.

Ako som tak viac začal sledovať politiku, môj názor som si Paškovým vystupovaním len utvrdzoval. Nezabudnuteľné sú najmä vystúpenia na zasadaniach parlamentu, ktorým ako predseda predsedal. K svojim politickým kolegom, respektíve politickým rivalom, sa správal doslovne ako namyslený učiteľ a nafúkanec. 

Viem, na svete, na našej politickej scéne a v živote je množstvo ľudí, ktorí podobne vystupujú. Možno aj ja pôsobím v očiach ľudí miestami nafúkane. Ktovie.

Jedno je však jasné, že ako verejný činiteľ a predseda legislatívneho tela demokratickej krajiny sa musí človek vedieť skutočne správať primerane, s úctou. Jednak voči svojim oponentom, kolegom, novinárom, ale hlavne voči princípom demokracie. A práve tie boli tak často na pôde parlamentu uzurpačným konaním šliapané.
Schválne nespomínam aj iné dôvody - tie podnikateľské - o ktorých sa píše už niekoľko rokov. Paška za ušami jednoznačne musí niečo mať... 

Paška odchádza. Ževraj zo svojej vôle, pod tlakom médií a nespokojného ľudu, zo strachom o rodinu... Možno len, a zrejme najmä, na príkaz niekoho zhora. A to meno niekoho všetci dobre poznáme.

Nech je pravda kdekoľvek, Paškov odchod je víťazstvo slušných ľudí. Podobne, ako tomu bolo v prípade zvolenia Kisku za prezidenta. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?