Tak ako je to s tými letákmi a kázňami?

Autor: Marek Strapko | 21.1.2015 o 18:59 | (upravené 21.1.2015 o 19:47) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  1954x

Ževraj sú distribuované a čítané po všetkých kostoloch. Je to nechutné!

Predvolebná kampaň, teda lepšie povedaná predreferendová rovnako, vždy priťahuje a mobilizuje. Človek má niekedy pocit, že volieb sa zúčastní aspoň 70 percent voličov.
Nezabudnem, že aj v našom znelo pred komunálnymi voľbami nespočetné množstvo, najmä kritických, hlasov. Nakoniec volilo ani nie 40 percent voličov. 

Referendum má ale trošku iné pravidlá hry. Kvórum je kvórum. Je teda logické, že jeho odporcovia bubnujú a snažia sa od účasti odradiť. Nemôžeme to nikomu zazlievať, aj keď...

Aktivizácia, viditeľná najmä v diskusiách a dennodenných blogoch aj na hlavnej stránke SME (smutné, že zohľadňujúce výlučne jednotvárny pohľad) láka na povrch množstvo mudrlantov a odborníkov. Človek sa dočíta všeličo. Nájdu sa odborníci na mravouku, sexuálnu výchovy, teológovia, psychológovia... Možno sa niečo z nich niekedy hrám aj ja, ktovie?

Popri všetko však neraz cítiť aj pachuť bahna, urážok, zavádzania a výmyslov. Jedným z nich sú aj výroky ohľadom distribuovania urážlivých letákov po VŠETKÝCH kostoloch po Slovensku, o nenávistnom pastierskom liste biskupov a kázňach kňazov.

1. Nenávistné letáky

Ktoré sa objavili v NIEKTORÝCH chrámoch sú smutné. Vytiahnutá štatistika o homosexualite a jej škodlivosti a podobné veci určite nepatrí do skutočného posolstva referenda. Mám kamarátov - dvoch homosexuálov - a keby na nich nazerám optikou tejto štatistiky, asi by som už aj bol "nakazený". 
Zavádzanie médií sa ukázalo však hneď v dvoch bodoch, na čo naviazali aj diskutujúci.

  • letáky nie sú oficiálnou agendou Aliancie za rodinu. Nestotožňujú sa s ním ani samotní veriaci (vo veľkej miere). 
  • letáky, ako tvrdili mnohí v diskusiách, vôbec neboli distribuované do všetkých kostolov . Ja som ich od vypuknutia "kauzy" nevidel ani v jednom chráme. A pýtal som sa aj známych v mnohých mestách a dedinách Slovenska. Potvrdili mi, že rovnako, ako ja, aj oni sa o tom dozvedeli prvýkrát z médií. 

2. Nenávistný pastiersky list

Včera sa prezident stretol so zástupcami Cirkvi a debatovali na tému "agitácie". Osobne som to vnímal veľmi pozitívne, pretože Kiska sa opäť ukázal ako človek empatický, inteligentný a prezieravý. Určite mu záleží na normálnom dialógu.

********** V následných diskusiách sa to len tak hemžilo tvrdeniami, že už je aj tak neskoro, pretože biskupi si napísali a prezentovali svoje nenávistné pastierke listy. Nebola to oficiálna mylná informácia, ale išlo o diskusné príspevky viacerých diskutujúcich. To ešte viac podnietilo diskutérov k tomu, čo aj Kiska označil za zbytočnú polarizáciu.
Žiaden pastiersky list priamo o referende neodznel. Ak príde, určite nebude nenávistný!  *********
Na internete ale koluje falošný biskupský list, odvolávajúci sa na pápeža Františka. Autorom len toľko - ...?!? Myslím, že je to smutnejšie ako fakt, že sa v niektorých ardiciézach biskupi k referendu vyjadrili. 

3. Nenávistné kázne

Nakoľko sa podľa možností zúčastňujem svätých omší každý deň a kedže aj cestujem, je to na mnohých miestach v kraji, niekedy aj mimo neho - ešte ani raz som nebol svedkom nenávistnej kázne!  Dokonca som ani raz nezačul priamo slovo REFERENDUM.

Čo tým chcem povedať?

Neopodstatnené zavádzanie, osočovanie a dokonca vymýšľanie si nepatrí do korektnej debaty. Spôsobuje len vlnu nenávisti, škatuľkovania a hlúposti.

Rovnako, ako väčšina homosexuálov nie sú posadnutí exibicionizmom a dúhovou agendou, ani ateisti a veriaci nemôžu byť označení ako ľudia zlí. Všade stretávate aj dobrých ľudí, aj tých zlomyseľných a primitívnych. Je tak tomu v práci, škole, na ulici, v susedstve, na cestách...

Platí aj tiež, že nie každý kňaz je necitlivý človek, nie každý biskup je opitý mocou a mimo reality a nie každý veriaci je slepá ovca bez rozumu.

A hlavne platí,že toto referendum nie je vo svojej podstate bojom radikálnej časti veriacich s neveriacimi! 

 

******* Po upozornení v diskusii chcem opraviť nepravdivé tvrdenia, nakoľko v niektorých ardiciézach odzneli pastierke listy s tématikou referenda. 
Mojím úmyslom nebolo zavádzať a dopustil som sa chyby. Ospravedlňujem sa.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?