"Železná panna" opäť fascinuje hudobný svet

Autor: Marek Strapko | 17.8.2015 o 13:08 | (upravené 17.8.2015 o 13:17) Karma článku: 4,47 | Prečítané:  1172x

Túžobne očakávaný, ako predkrm nového albumu...ktorý bude už 16.tym v poradí. Prišiel na svet ako blesk z jasného neba; a to doslovne. "Speed Of Light" je na svete.

Vychádzajúc z názvu pesničky (Speed Of Light - Rýchlosť svetla), čas naozaj "beží ako voda". Už je to mu celých päť rokov, čo som túžobne očakával príchod 15.teho albumu nesmrteľnej britskej heavymetalovej legendy. Mnohí fanúšikovia sa nazdávali, že to bude posledný album. Ticho pred búrkou, ktoré nasledovalo po sieti nekonečného svetového turné (aj s návštevou piešťanského letiska), však prináša ďalší album. Kde na to tí "starci" naďalej berú chuť a hlavne sily?

Nechýbalo veľa a Iron Maiden by už zrejme skončili svoje putovanie svetom hudby. Spevák a frontman kapely obdržal nepríjemnú správu - nádor na koreni jazyka. Z diagnostiky sa zrazu objavili až dva a ako sám spevák tvrdí:"Mal som obrovské šťastie..." Neprajné hlasy sa smiali, že z toho pitia a fajčenia sa mu ani nečudujú...nič to. Kto je hlúpy, hlúpym zostane. Nie každý vie, aké je skutočné zamestnanie Bruce Dickinsona.
Nový album bol však naspievaný už s nádormi v hrdle. O to viac je spevácky výkon obdivuhodnejší.

SPEED OF LIGHT ako reflexia doby dneška

V zaujímavom videoklipe, stavanom na počítačovej hre ED HUNTER (produkt kapely z roku 1999) sa odzrkadľuje rýchlosť dnešnej doby, v ktorej technológie napredujú denne míľovými krokmi. To je samozrejme skvelé, pokiaľ...pokiaľ sa tak nekoná na úkor ľudských vzťahov. Stačí si všimnúť, že aj napriek tomu, že môžeme mať všetko mihnutím oka a technológie nám dokážu nevyslovene uľahčovať život, stávame sa čoraz viac a viac uponáhľanými ľuďmi - ľuďmi bez času!?!

Tento song je chytľavým a humorným zobrazením toho, že nájsť ľudskosť je čoraz ťažším orieškom. Sme zvyknutí na rýchlosť svetla...niekedy žijeme vo virtuálnej realite.

Hudobné majstrovstvo

Pre tých, ktorí obdivujú "starí Maiden", ale aj pre tých, ktorí sa absolútne nebránia novinkám. Veď aj samotní členovia kapely povedali, že nechcú byť len vykopávkou, hrajúcou staré dobré pesničky, ako to mnohé kapely robia už celé desaťročia. 
Samozrejme, že tento druh hudby nezaujme všetkých, pre milovníkov New Wave Of British Heavy Metal, ktoré Iron Maiden svojou hudbou začali, je to však zážitok, ktorý bude pokračovať už 4. septembra. Moc sa teším na brutálny dvojalbum...

A kedže je možno lepšie raz počuť a vidieť, ako stokrát čítať, presvedčte sa sami:


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?