Smerácka hra na ohľaduplnosť

Autor: Marek Strapko | 25.1.2016 o 22:04 | Karma článku: 11,70 | Prečítané:  882x

Nič nie je smiešne a sčasti aj na zaplakanie, ak sa budúci víťaz parlamentných volieb bráni prijať opatrenia s úmyslom nezaväzovať budúcu vládu. Nebolo by čestné konečne priznať farbu, pán minister školstva?

SMER-SD len za posledný rok, krátko pred voľbami nevynímajúc, priniesol sociálne balíčky. Ich cieľová skupina bola jasná a rovnako aj ich pozadie - efektívnosť pre hospodárstvo mizivé. Po vlakoch zadarmo (s cieľom vyštvať "žltú konkurenciu") a plynových vratkoch a obrovskom množstve nových striekačiek a vozidiel pre dobrovoľné hasičské tímy po dedinách celého Slovenska, sa koleso rozdávania zastavilo. 
Zastavilo sa z prostého dôvodu - pristúpením na požiadavky štrajkujúcich učiteľov by samotná vládna strana priznala zlyhania. A to sa predsa pred voľbami nerobí; ak sa vôbec zlyhania niekedy priamo priznávajú. 
Nič na tom nemení ani Ficova a Kaliňákova obľúbena fráza: "Robíme chyby...nie sme bez chýb...ale kto je?"
Našťastie však elektorát nereflektuje zlyhania a už vôbec ho nezaujímajú škandály, nesystémové opatrenia a miliardy vyhodené do vzduchu (v lepšom prípade napchaté do vačkov sponzorov (?)) 

Je zaujímavé pozorovať, akým spôsobom funguje rovnica, platná na všetkých ministrov. Ako sme boli svedkami silného štrajku doktorov, neskôr sestričiek a teraz učiteľov, reakcie ministrov sa neskutočne podobali. Stranícka línia nepustí. Začína to vždy osočovaním opozície, obviňovaním z politizácie s cieľom poškodiť stranu SMER. Ak to nepomáha a neumlčí, prichádza na rad vyhrážanie. Ak nepomôže a neumlčí dav ani to, prichádza snaha "poľudštiť" neochotu vyjednávať. 
Draxler hlási, že by bolo neetické a nefér, zaväzovať budúci vládnu stranu záväzkami, ktoré by teoreticky nemohla splniť. Pán minister sa odklonil od odmietavého stanoviska, v ktorom ešte pár dní predtým tvrdil, že sa s tými nemiestnymi požiadavkami nedá robiť absolútne nič.

Najsmutnejšie na týchto nových tvrdeniach je ich pravdivosť. Vzhľadom na prognózy, týkajúce sa možných výsledkov nastávajúcich parlamentných volieb, je takmer jasné, kto bude budúcu vládu zostavovať; respektíve kto ju bude tvoriť.
Ak teda strana SMER odmieta zaväzovať nasledujucu vládu k opatreniam a prísľubom, v podstate tvrdí, že týmto požiadavkam učiteľom v podstate nikdy nebude chcieť vyhovieť.

Spočiatku som mal presvedčenie, že načasovanie štrajku nie je správne. Čoraz viac sa však ukazuje, že je nepríjemný. A to je zapojených učiteľov a škôl mizivé percento. Aj tých desať percent statočných však dokazuje, že to za to stojí. Pavučina politických lží a vykrúcačiek sa naplno rozvíja...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Otvorený list Obyčajným ľuďom (píše Samo Marec)

Vôbec ste si nevšimli, ako sa to zmenilo.

Juhoafrický kmeň môže uniknúť imunite

Protilátky nezneutralizovali vírus dostatočne.


Už ste čítali?