Opozícia, budíček!!!

Autor: Marek Strapko | 30.1.2016 o 12:10 | Karma článku: 11,73 | Prečítané:  752x

Súčasný premiér a šéf najsilnejšej vládnej strany sa obáva o svoje percentá. Výsledkom je šírenie bludov, ktoré súdnemu človeku tlačia slzy do očí. Mnohí sklamaní voliči rozmýšľajú nad voľbou...opozícia však mlčí!

Včera som sa dozvedel, kto všetko ohrozuje bezpečnosť. Nie sú to už iba fiktívni žiadatelia o azyl v Slovenskej republike, nie sú to ani mafiáni, holohlaví radikáli a  dokonca ani kriminálnici a zlodeji. Sú nimi učitelia, ktorí teraz, "v ťažkých časoch ohrozenia štátu" požadujú navýšenie financií do školstva a ešte k tomu nič nerobia pre tento štát. Ich požiadavky sú reálnou hrozbou na rozpočet, venovaný ochrane krajiny, ktorá zahŕňa najímanie nových policajných zložiek, aj napriek hromadnému projektu policajných kamier. Tie mali, len tak mimochodom, priniesť šetrenie do zložky štátu, ktorá sa pre terajšiu vládnu garnitúru stala takmer fetišom. Asi tak sa dá zhrnúť predvolebná téma, ktorú vytvoril a stále posilňuje predseda vlády,

Zvyknúť si na to sa nedá. Myslel som, že po maďarských kartách, ktoré SMER-SD ukradli SNS a po strachu pred "zlepencom" alebo scientológiou sa už nedá vytvoriť väčší strašiak. Zmýlil som sa a zase raz sa len potvrdzuje "staré senecovské" - "Nie je nič horšie, ako hlupák so šťastím..." Stáva sa to už takým slovenským déja-vu, že s prichádzajúcimi voľbami prichádzajú aj zvláštne témy, ktorých úlohou je zakrývať reálne problémy, s ktorými sa naša krásna krajina už roky potáca. 
Premier zúri a nepriamo tak presviedča sklamaného pravicového voliča, že ani nedokonalá a slabá opozícia a dokonca ani nijaký podivuhodný zlepenec nemôže byť horším, ako počúvať strašenie niečím, čo v skutku neexistuje. 

Opoziční politici hybernujú

Aj keď "počasie politiky" nevytvára vhodné podmienky na spánok. Pravicový volič zatína päste a zapcháva si uši pred "bullshitmi" a túži svojím voličským hlasom bojovať proti nim (rozumej jemu). Nemá však stale jasno, že komu by svoj hlas dal. Dokonca aj zhovorčivý Fedor Gál zamrzol pri tejto otázke, keď mu ju položil reportér .Týždňa. 
Voliť menšie zlo? To sa bude asi vždy, ale komu vlastne zveriť hlas. keď hlasná prezentácia opozičných názorov  absentuje. Pravicoví volič, ktorý chce namiesto táraním a  mrhania rozpočtu vidieť reálne systémové kroky má jasno asi len v tom, že svoj hlas nedá SNS...a to jeho dilému nijako nerieši.

V spoločnosti, na sociálnych sieťach, v internetových diskusiách to vrie. Ľudí, ktorí majú pokrk výmyslov a strašiakov, osočovania a konšpirácií pribúda. 

Opozícia však smutne mlčí a to je škoda. Súhlasí snáď s krokmi vlády alebo len ticho čaká na 5. marec a dni po ňom? 
To určite nie je cesta pre lepšie a šťastnejšie Slovensko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.

komentár ondreja podstupku

Ako dostať plasty zo slovenských riek

Mne sa stala tá nehoda, že som hádzal jeden sáčok za druhým.


Už ste čítali?