Úsmev a milé slovo - v balíku pre relax ho nekúpiš

Autor: Marek Strapko | 28.8.2016 o 22:30 | Karma článku: 1,51 | Prečítané:  525x

Kvalita služieb... často počúvame tento pojem. Čo však v sebe skrýva? Existujú veci, ktoré robia službu kvalitnou. Úsmev a milé slovo sú však veci, ktoré si za peniaze nekúpite...

Množstvo ľudí rado využíva rekreačné služby. Dá sa povedať, že sa niet čomu čudovať, nakoľko Slovensko je bohaté na relaxačné centrá, kúpaliská a aquaparky. Sú to miesta, kde sa dá zrelaxovať, posilniť telo a tým aj dušu. Za peniaze si môže zakúpiť rôzne extra balíčky, ktoré ponúkajú skutočný balzám pre dušu. Ja rovnako rád navštevujem tieto centrá oddychu a zábavy. 
Pri ich návšteve som sa stretol s mnohými pracovníkmi, ktorých práca mi miestami prišla dosť nudná. Sedieť celý deň na recepcii alebo robiť plavčíka pri bazéne, kde sa za celý rok (našťastie) nič nestane. Niektorí z pracovníkov len brigádujú, iní pracujú na plný úväzok. Ich práca mi prišla niekedy nudná - aké prízemné.

Pri pravidelnej návšteve jedného z rekreačných bazénov v kúpeľnom meste som mal tú česť spoznať skutočný dar, akí pracovníci v rekreačných zariadeniach majú. Denne sa stretajú s množstvom ľudí, z ktorých každí túži po odpočinku a relaxe. A pre týchto ľudí môžu mať milé slovko, môžu sa kratulínko porozprávať, popýtať...  Ľudí, ktorých som spoznal, som si začal vážiť čoraz viac. Či to bola pani/slečna na recepcii alebo plavčík/plavčíčka pri bazéne. Uvedomil som si, že títo ľudia často prinášajú niečo viac, návštevníkom dávajú službu, ktorú si nemožno zadovážiť zakúpením lístka alebo permanentky. Niekto by povedal, že je to samozrejmosť, že je to ich práca...
Sme však len ľudia a preto byť usmiatym a milým, je pre nás, pri všetkých starostiach, veľmi ťažké!

Nádherné svedectvo služby

Často si neuvedomujeme, že za zachmúrenou tvárou sa neskrývajú výlučne sebecké pohnútky, nespokojnosti s platom alebo s prácou. Každý z nás si nesie svoje trápenia, ktoré sú niekedy banálne alebo môžu byť aj veľmi vážne. 
Verili by ste, že niekto aj napriek tomu dokáže byť milým a usmiatym človekom, ktorý si robí svoju prácu naplno a pre iných?

"Dobrý deň, vitajte u nás! Odpočiňte si! Verím, že sa Vám páčilo!..." ozývalo sa z recepcie. Slová nie naučené, ale slová úprimné, vychádzajúce zo srdca. Úsmev nie profesionálny, ale ľudský. 
Všetko pri riešení neľahkej situácie. Ďakujem, že som mohol nechtiac započuť telefonát od rodiny a vypočuť si úprimné zdôverenie sa -  aký krásny a vzácny dar ľudskosti. 

Človek kráča odpočinúť si s plnou hlavou starostí, hostia po zložitých rokovaniach, športovci a starší s uboleným telom.
K zaplatenej relaxačnej službe dostávajú skutočný balzám na dušu. Sú nimi ľudia, ktorí chcú iným spríjemniť život.  Tým, ktorých srdce je vnímavé, predávajú svedectvo toho, že pozerať na svetlú stranu života sa vždy oplatí.

Byť milým a úsmevným by sme mali byť pri každej službe!
Ďakujem za nich - za všetkých, ktorí svoju službu konajú naplno všade tam, kde môžu... ...relaxačným centrom začínajúc a nemocnicou a prácou s bezvládnymi končiac. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

A čo majú urobiť, aby boli dobrí Francúzi?

Národnosť sa neurčuje podľa DNA.


Už ste čítali?