Nesúď ľudí podľa nápisu na tričku!

Autor: Marek Strapko | 17.12.2016 o 22:47 | Karma článku: 4,43 | Prečítané:  1326x

Kráčala sebavedome po ulici. Bola to žena v zrelom veku, vyzerala ale veľmi dobre. Chcela, aby sa za ňou otáčali muži. Verím, že by to zvládla aj bez trička "I AM A PERFECT B*TCH"...

Túžil som sa jej na niečo spýtať, ale nechal som to tak. Nápisy na tričkách predsa (takmer) vždy pobavia a na jej sebavedomom tele to svietilo s úsmevom. Možno vie, možno nie, na tom predsa až toľko nezáleží. Nie každý vie angličtinu, a za to ešte nemusí byť hlupák. Horšie je však to, že si to o vás predsa len niekto pomyslí. 
Od tej doby som si akosi viac začal všímať nápisy na tričkách. Doma som vytiahol aj staré kusy tričiek a mikín, ktoré používam výhradne na roboty (maľovačky, kopačky na záhrade, betónovačky a tak). Dozvedel som sa, že milujem surfovanie na obrovských vlnách, že som vášnivý cestovateľ alebo že nemám nikdy v živote strácať vieru. Pri poslednom nápise som tak trošku zosmutnel, pretože to tričko som nerád nosil; a pritom tak krásny slogan. Možno by som bol býval veselším človekom. A možno ani nie...
Čoraz viac som si všímal, koľko ľudí nosí rôzne nápisy na tričkách a že dosť je ich vulgárnych alebo blbých. A ako som už písal vyššie, že niekto by si pomyslel, že ste hlupák, rovnako som si to často myslel aj ja. Ako si môže dať tričko s takým a takým nápisom. Smial som sa na staršej pani na recepcii, ktorá fakt netušila, čo sa skrýva pod nápisom na jej hrudi - "TWERK THEM". Keď som jej prezradil, tak od hanby skoro spadla za pultík. Juj, aká krásna je tá radosť - škodoradosť. 

Ako prišiel na psa mráz

Horúci letný deň a na hokejbalovom ihrisku natierame mantinely. Len "debil" by si na seba dal čierne tričko. Bol som v teň deň za "debila" a nič na tom nezmenila ani výhovorka, že ešte pred 30 minútami nesvietilo slnko. Dal som si tričko dole, pretože som skoro horel, ale po tretej farebnej škvrne na chlpatej hrudi som radšej zvolil cestu pekla. 
Pýtajú sa ma na koncert IRON MAIDEN v Prahe. Hrdo hovorím, že som bol správnym fanúšikom, že som bol v správnom tričku a spieval som naplno. 
"Nikdy nepochopím rie raperské sr*čky", dodávam sebavedome. 

Cez plot skáču chlapci a ja ich neváham upozorniť, že sa má chodí hlavnou bránou. Jeden z nich sa rúti ku mne so slovami:
- "Dobrý deň ujo, máte super tričko!"
- "Ahoj šuhaj... a čo je to za firmu, tam robí tvoj tatino?", pýtam sa. 
- "Nie, veď to je americký raperský gang, to nepoznáte? Máte to predsa napísané na tričku!!!"

Usmial som sa. Videl som zrazu sám seba - namysleného sudcu ľudí; všetko na základe nápisov na tričkách.
Rockový fanúšik v tričku raperského gangu WU-TANG CLANu!

Dostal som tú najkrajšiu a najzábavnejšiu lekciu môjho života.

Už nikdy nesúdim ľudí podľa nápisu na tričku!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

A čo majú urobiť, aby boli dobrí Francúzi?

Národnosť sa neurčuje podľa DNA.


Už ste čítali?