Aký je rozdieľ medzi holubom a rasistom?

Autor: Marek Strapko | 20.3.2017 o 6:21 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  535x

"Do kelu, zase tie holubie výkaly! Človek aby stále upratoval balkón a čistil okná auta. Môžeš robiť čo len chceš, ale s odchodom zimy už z oblohy nepadá biely sneh..."

V našej spoločnosti rovnako pribúda výkalov. Je ich plný internet a dokonca už aj parlament. Zaznievajú v primitívnych diskusiách a padajú z úst ľudí, ktorí evidentne podľahli pokušeniu, veriť jednoduchým riešeniam. Tieto výplody nezdravej mysle produkujú "biele myšlienky" a nazývajú sa rasizmom. Svoje choré posolstvá však často nebezpečne skrývajú pod ušľachtilé klamy o patriotizme, budovaniu národnej identity a ochrane historického dedičstva našich predkov. Z posledných mesiacov zažiarili najmä v podobe kritiky ocenenia ľudí, ktorí prežili holokaust, kritiky reklamy, na ktorej bol modelom černoch až po nekontrolovateľný fyzický útok na študenta tmavej pleti.

Nikdy by som nepovedal, že sledovanie holubov na betónovom múre spustí až také silné asociácie. Biele holuby odleteli a ich miesto pyšne zaujali tmavé. Lukratívne miesto s výhľadom na rieku si však neužívali dlho a po nečakane rýchlom návrate bielych sa museli pratať. Rasizmus je očividne v prírode prítomný. Nemá však práve človek rozum na to, aby dokázal potláčať svoje pudy?

Rozum. Práve to rasizmus postráda. Holub nepôsobí zrovna najbystrejším dojmom. Behá sem a tam a hľadá, kto mu čo hodí. Zožerie takmer všetko, no najradšej to, na čo je zvyknutý. Udržať rasistu v hladine hnevu je ľahké. Stačí pôsobiť na primitívne pudy. U holuba je to prežieranie, u rasistu hnev a hľadanie nepriateľa. 
Pre holubov nie je šťastnejšieho dňa, ako keď sa námestie hemží ľuďmi, ktorí im neustále predhadzujú obľúbené návnady. Dokážu sa zletieť zo všetkých strán. Zgrupovať rasistické myšlienky a lákať tak množstvo sympatizantov chorých myšlienok je rovnako ľahké. Stačí len zveličovať, "predhadzovať odrobinky", ktoré pritiahnu pozornosť. Ľudia, často veľmi mladí alebo starší zatrpknutí, sa zlietajú ako holuby. Čítajú konšpiračné weby a nachádzajúc nepriateľa hltajú hnevlivé reči a úchylne rozvíjajú svoje "pravdivé" teórie.
O holuboch sa tvrdí, že sú to krysy s krídlami. Prenášajú choroby. Rovnako tak aj rasisti roznášajú chorobu. Táto choroba sa nazýva nenávisť.  Jej liečba je náročná, pretože pohlcuje celého človeka. Ničí najmä jeho vnútro, ba čo viac, v skutkoch nenávisti ubližuje druhým a to aj častokrát doslovne. Dôvod môže byť prostý. Napríklad ste tmavej pleti...možno študent alebo rodinka, ktorá prišla na synove promócie. A kedže na Slovensku moc černochov nemáme a osady sú kdesi v paži, postačí aj to, že máte dlhé vlasy...alebo jednoducho sa nachádzate v nesprávnom čase na nesprávnom mieste (ako sa stalo aj mne). 

Holub - rasista, aký je v tom vlastne rozdiel? Nie je ten holub predsa len múdrejším? Veď on jednoducho na viac nemá! Sám už naozaj neviem.

Jedna vec je však istá: Nech sa rozhodnete veriť jednému alebo druhému, v konečnom dôsledku na vás obaja vypustia niečo biele... 
                                                                   ... a obaja vás tak o***ú!


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Slovákmi sa nerodíme, ale stávame

Národnosť sa neurčuje podľa DNA.


Už ste čítali?