Ako som sa v saune zahral na Mečiara

Autor: Marek Strapko | 4.5.2017 o 17:42 | (upravené 4.5.2017 o 21:22) Karma článku: 4,07 | Prečítané:  799x

Sedeli sme v saune. Po tele stekal pot, hlava prehriata na maximum. Hosťom z Bratislavy sa v Tepliciach páčilo. Vtom sa ma spýtali na ELEKTRU...a to robiť nemali...

Človek si niekedy neuvedomí, ako ľahko dokáže vyrobiť faux pas. Niekedy stačí len otvoriť ústa bez domyslenia dôsledkov, napríklad aj pri neobvyklom rozhovore v saune. Kludový režim išiel bokom. Hostia sú hostia. Nebolo by moc prívetivé odstaviť ich. Boli zrejme prvýkrát v Trenčianskych Tepliciach, fascinovaní týmto útulným kúpeľným miestom. 
Rozhovor sme viedli rôznymi smermi. Porozprávali sme sa o kúpeľnom a saunovom komplexe, dobrých reštauráciách a prírode v okolí. Ani neviem prečo, ale spontánne zo mňa vyšlo niečo o histórii z 90-tych rokov. Zrejme som už nainfikovaný rušením amnestií. Ťažko som hodnotil Mečiarove postavenie a popularitu v  meste. Predsa už nie je činným politikom. Mnoho ľudí sa do Teplíc sťahuje a myslím, že sú skôr radšej, ak sa o ich meste hovorí ako o kúpeľnom skvoste a bývalom centre filmového festivalu. 
A tak rozhovor skončil. V saune som ostal už len ja a manžel z dvojice. Prekonával som sa, ale chcel som už odísť. Rozprávanie v saune organizmus načisto vyčerpá a mne dochádzal dych. Zobral som plachtu a otváram pomaličky dvere.
"A kde je vlastne tá Elektra?", pýta sa manžel. Snažím sa vysvetliť, ale je to ťažké. "Je to vila v obrovskom kopci. Na bicykli som tade mal dosť." Vzdávam to a smejem sa, že isto to nájde na googlemaps. 
Telo mi už úplne horí a hlava je prehriata. Otáčam sa na manžela a z otvorených dverí zo mňa vyletí: "Ešte raz sa ma na to spýtaš, tak ti takú je***, že sa nespamätáš!" Manžel sa v sede vzpriami a pozrie na mňa nezvyčajným pohľadom. Z očí čítať otázniky a ja zatváram dvere. Odchádzam spokojný - urobil som vtip. 
Na vzduchu sa hlava schladí a mne dochádza, že môj vtip bol nemiestny. Čakám na chlapíka a vysvetľujem, že som napodobňoval novinára. Našťastie je to inteligentný človek. Aj keď sa vôbec nezasmial, hneď sa dovtípil, že sa snažím parafrázovať epickú scénu Mečiara s chorými nervami. 

V ten deň som sa už nepokúsil o žiaden vtip. Pri ceste autom som sa letmo obzrel doľava. Tam niekde na kopci si s vínkom a dobrou knihou užíva "Otec národa". Už sa teším na ďalšiu epizódu Mafiánov na Slovensku. 
Ktovie, či si dvojica išla pozrieť miesto, kde ma aj dnes pri spomienke na divoké 90-te roky, prejde mráz po chrbte. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

A čo majú urobiť, aby boli dobrí Francúzi?

Národnosť sa neurčuje podľa DNA.


Už ste čítali?