Nádherný príbeh ukradnutého notebooku

Autor: Marek Strapko | 21.3.2018 o 12:37 | (upravené 21.3.2018 o 12:42) Karma článku: 5,07 | Prečítané:  1532x

Poznáte ten pocit, keď vám niekto ukradne cennú vec? Možno sa hneváte, chceli by ste sekať ruky, možno neskôr začnete obviňovať seba z neopatrnosti. Málokomu ostane aspoň malá dušička na zázrak...

Príbeh môjho známeho sa začal na železničnej stanici v Banskej Bystrici. Študuje tam na vysokej škole a pre chorobu sa práve vracal domov. Spolu s typickou cestovnou taškou niesol aj ďalšiu. V nej mal svoj malý študentský poklad - notebook s príslušenstvom. Teplota rozohrievala jeho telo, hlava bola pomútená. Už sa len videl v posteli, v domácej nemocnici. Určite si viete predstaviť, že v takom stave sa človek cíti ako poriadne opitý a malátnosť kráča ruka v ruke s nesústredenosťou. Konečne sedel vo vlaku, pocítil veľkú úľavu pre boľavé nohy. Cesta sa akosi vliekla, ale nič to - za pár hodín bude doma popíjať teplý čaj pod veľkou perinou. 

Ani nevie, kde presne, zrazu si uvedomil, že jeho študentský poklad zmizol. A spolu s ním zmizli aj jeho vzácne fotky z dovoleniek a tiež aj rozpísané študentské práce. Mal ich totiž uložené na USB kľúči, ktorý zostal v nezvestnej taške. Ešte že nemal moc síl sa rozčuľovať. jeho myseľ bola pohltená výčitkami k sebe samému. "Prečo som som si nedával väčší pozor. Prečo som si nezálohoval fotky a dokonca ani práce, na ktorých pracujem?" Krádež notebooku by sa ešte dala prehltnúť, ale stratené dáta?!
A tak nezostávalo nič iné ako kontaktovať sprievodkyňu, ktorá zavolala na stanicu. O taške ani chýru ani slychu. Stala sa z nej len ďalšia štatistika na policajnom oddelení. Keď tu zrazu...

Neprešli ani dva dni a stal sa zázrak. So cťou k mojej vlasti, na slovenské pomery veľký zázrak. Prišiel e-mail, v ktorom odosielateľ oznamuje radostnú správu. Notebook sa našiel v jednej z predajni v obchodnom dome v Žiline. Presnejšie povedané, notebook sa nenašiel, ale vykúpil. Cena bola astronomická a vyrážala dych - celých 20 Eur!!!!

A presne toľko to stálo aj môjho známeho, nakoľko pán v predajni zdvorilo ale neústupčivo odmietol odmenu. 

Klobúk dole a úprimná vďaka! Aj tento príklad, v kontexte spločensko-politických udalostí posledných týždňov a dní je svetielkom pre krajšiu krajinu. Všetko sa však začína v malých skutkoch čestnosti a nebojím sa povedať, že aj hrdinstva. Veď predsa každý, kto koná inak, ako by konala väčšina a koná dobro, je hrdinom!

 * S úctou venované neznámemu pracovníkovi z predajne DATES MOBILE v žilinskom Auparku.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela Zlatý kľúčik z eurofondov. Dôvod nepovedali.

KOMENTÁRE

Špačince sú Slavkov II

Vlastnú verziu by vedeli prerozprávať tisícky seniorov, od ktorých skúpili pozemky.


Už ste čítali?