Organizátori protestov si nezaslúžia verejný lynč!

Autor: Marek Strapko | 22.3.2018 o 21:58 | Karma článku: 3,64 | Prečítané:  930x

Zrušenie protestu vyvolalo rozčarovanie a zmiešané pocity. Niekto na ne pozerá s nadhľadom, iní si razom kopli - do nesprávneho...

Bolo toto rozhodnutie unáhlené, odporučené, až príliš spontánne alebo prešpekulované?

Nech to vyzerá akokoľvek, ale motívy organizátorov, ktorí neúnavne aktivizovali ulicu (nezabúdajme že už dávno pred smutnou vraždou a vyplavením ďalších monštruóznych káuz), sú dozaista čisté. Stálo ich to nesmierne množstvo síl a odvahy. Niektorí z nich popri školských povinnostiach a ďalších aktivitách, rodinu nevynímajúc.
Málokto z nás by chcel otvárať poštu s anonymnými výhražnými odkazmi, vulgárnymi urážkami, osočovaním zo strany vládneho kolosu a primitívnych spoluobčanov.

Nech to vyzerá akokoľvek, ich práca sa ani zďaleka nekončí. Vôbec nehodili flintu do žita, vôbec sa nenechali kúpiť, vôbec sa neunavili.

Urobili rozhodnutie, ktoré okamžite vysvetlili. Zachovali sa tak, ako sa volá celá ich iniciatíva a aj nová občianska platforma - zachovali sa slušne!
Zároveň vyjadrili túžbu dotiahnuť Slovensko tam, kde by sme ho väčšina protestujúcich najradšej videli - aby sme naň mohli byť hrdí. 

Za to mnohí sa v internetových diskusiách zachovali vrcholne neslušne! Vysmiali a zľahčili prácu organizátorov (skúsili ste už niekedy zorganizovať protest vo vašom meste alebo aspoň domovú schôdzu vo vchode paneláku???). 
Označili ich za amatérov, skúpených, pošahaných. Napísali o nich dokonca, že sú slabochovia... ... ... 

Protestovali sme spolu za slušné Slovensko a zrazu sa z niektorých vyjavili neslušní ľudia. Ako môže byť  potom niekedy Slovensko slušné? Čo žiadame od tých zbabelcov vo vláde, keď bliakame rovnaké urážky ako oni? Vynára to otázku, či si vôbec zaslúžime niečo lepšie, ako máme...

Zajtra sa otvára priestor na protest, ktorého sa chopili iní - to však vôbec neznamená, že tí super ľudia pred nimi to zbabrali! 
Nezbabrali nič, pretože žiaden z nich nestál na pódiu sám pre seba, aby dokázal, že je lepší ako ty alebo ty alebo ty tam!

Nestáli tam, aby dokázali, že len oni sú tí kompetentní, bojovať za slušné Slovensko. Paradoxom je však to, že aj vďaka nim sme sa prebudili viacerí.

Držme si navzájom palce a bojujme spolu...možno už zajtra, v Bratislave alebo inde. 

Karolína, Katarína, Peter a Juraj isto držia palce rovnako!!! A nehnevajte sa prosím na nás, že niekedy emócie premáhajú rozum!


 

 

 

 


 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska vymenoval za profesora aj usvedčeného plagiátora

Vanderka sotil dôchodcu a kopíroval texty.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Poďme hádať, kde sa Imrecze vynorí

Nový guvernér bude potrebovať pomoc.

NITRA

Horiaci vlak pred Šaľou zanechal škodu na dvoch kilometroch trate

Železnice ešte neodhadli výšku škôd.


Už ste čítali?