Telefón v záchode

Autor: Marek Strapko | 29.8.2018 o 9:43 | Karma článku: 4,26 | Prečítané:  1550x

"Utopil sa mi mobil v záchode", smutne mi oznámila. Bol to už druhý podobný prípad tento rok. Ako sa to mohlo stať?

Oficiálna verzia tvrdila, že mobil vypadol zo zadného vačku nohavíc počas záchodových úkonov. Či sa tomu dá veriť je otázne. Ľudia v dnešnej dobe, najmä deti a tínedžeri, sa očividne s ťažkosťami dokážu odtrhnúť od obrovskej svietivej plochy múdrych telefónov.

Po rannom nákupe v obchodnom centre som si potreboval odskočiť. Myslel som si, že budem prvý, kto navštívi vyčistené a vyvoňané toalety. Zamkol som sa v kabínke a zrazu počujem staré známe zvuky mobilnej klávesnice. Dotyčný evidetne nečítal ranné správy, ale horlivo komunikoval. Čo tak asi vypisoval? Možno písal do práce, že sa trošku zdržal alebo oznamoval svetu, čo sa práve chystá urobiť. Možno želal krásne ránko svojej partnerke alebo víťazoslávne zavesil status "HOTOVO"...
Ako bolo kedysi populárne čítať na záchode noviny alebo knižky, dnes ich nahradil elektronický prístroj. Dopomohla k tomu aj doba bezdrôtovej internetovej siete, ktorá nám umožňuje byť online vždy a všade...pri akejkoľvek činnosti. Nečudoval by som sa, že aj teraz možno četujete s niekým, kto práve tróni po rannej šálke kávy a možno aj ja píšem tento článok...nie, nie!

Dnešná informačná doba je v niečom naozaj zvláštna. Je  veľmi rýchla.  Informácia sem a informácia tam. Pritom mnohé z nich sú úplne zbytočné fakty a skutočnosti, ktoré vôbec nestoja za povšimnutie. 
Možno by bolo dobré, ak by sme ich dokázali niekam spláchnuť, ako spláchli mobil dvaja z mojich žiakov.  Snáď by sme potom našli o štipku viac slobody, pokoja a radosti zo života.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska vymenoval za profesora aj usvedčeného plagiátora

Vanderka sotil dôchodcu a kopíroval texty.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Poďme hádať, kde sa Imrecze vynorí

Nový guvernér bude potrebovať pomoc.

NITRA

Horiaci vlak pred Šaľou zanechal škodu na dvoch kilometroch trate

Železnice ešte neodhadli výšku škôd.


Už ste čítali?