SNS našla nového nepriateľa. Sú ním hokejky!

Autor: Marek Strapko | 26.9.2018 o 18:45 | Karma článku: 8,46 | Prečítané:  3389x

Po dlhom období slotovania, kedy nám takmer hrozila vojna s južným susedom, sa SNS vôbec nezmenila. Jej úloha je jasná - hľadanie nepriateľa. Tentokrát našla vnútorného...

Neviem, čím to bude, že takmer vždy ma po vyjadrení niektorého z členov národniarov zaleje žlč. Popritom ma chytí aj smútok nad naším Slovenskom; nad tým, o čo sa dlhé desaťročia snažili velikáni našich dejín - aby sa Slováci stali plnohodnotným národom. Je to čistý paradox, že práve strana, ktorá sa k týmto odkazom vehementne hlási je očividne brzdou a symbolom spiatočníctva, ktoré nás myslením ťahá niekde do minulosti a v hlavách mnohých voličov a sympatizantov udiera na primitívne pudy a emócie. Tie následne tvoria zmes akýchsi primitívnych názorov a stereotypov, ktoré nám jednoducho nedovolia pohnúť sa aspoň o malý krôčik vpred, aby sme sa tu mohli cítiť skutočne HRDO, ODBORNE a SLUŠNE!

Po vulgárnom alkoholikovi prišiel sebavedomý, bohužiaľ však rozporuplne zmýšľajúci predseda, ktorý síce pôsobí skromne, ale ani zďaleka sa netají ambíciami ovládnuť politické zmýšľanie mnohých, ktorí o sebe tvrdia, že sú skutočne hrdí Slováci. Preto radi bojujú. A keď sa aj zdalo, že "kapitán tohto tímu" bude mať hlavné slovo a budeme počúvať najmä jeho, prišiel na svet iný hovorca. Človek, ktorý evidentne dobre pozná našu históriu a preto vie, že náš národ a niektorí jeho obyvatelia sú obzvlášť precitlivení, keď sa ich dotkne niečo, čo by inak ani neriešili. Ak to však začne riešiť, tak je to najväčší problém na svete. 

Podpredseda SNS vnímavo vycítil túto slabinu mnohých Slovákov a už druhýkrát v jeho politickej kariére, ktorá začína byť čoraz viditeľnejšia sa obul do loga. Zrejme má zmysel pre detaily. 
Po dvojbodke v logu RTVS, ktorá pre neho značila ponižovanie, sa obul do hokejok, ktoré podľa neho dehonestujú a doslova prznia slovenský štátny symbol. 
Priznám sa, že aj ja som po prvom pohľade na nové logo musel prísť na to, prečo je také, aké je, ale po dodatočnom vysvetlení zo strany SZĽH a vyjadreniach známych hokejistov som pochopil, že skutočne sa musíme pozerať cestou vpred. Veď predsa, majstrami sveta tak skoro nebudeme a z nostalgie sa dlho žiť nedá. Zmena loga je síce len symbol, ale predsa aj o tom to je, nie?

Anton Hrnko však v tej nostalgii naďalej zotrváva. Ohlásil sa, a to v čase, kedy už bude (alebo možno prebieha - neviem) predaj nových dresov, na ktoré sa mnohí tešia. "Anton, chápeš. Zmena je pre niektorých ľudí hnacím motorom a tým, čo im dáva novú nádej.... aha, nechápeš... sorry, teda vlastne pardón" (aby som nebol obvinený z hanobenia slovenského jazyka). Inak, keď sme už pri tom, Anton, možno by si si mal posvietiť aj na vášho predsedu, či náhodou neprzní slovenský jazyk. 

PS:  Ak sa jedná o taký vážny problém, ktorý je skutočne takmer trestným činom, tak prečo sa daný politik neozval ešte skôr, ako bolo dané logo schválené a predstavené? Žeby komunálne voľby? Asi áno, veď aj cyklisti boli radi, keď im Hrnko gratuloval k víťazstvu v etape. A namiesto pekných babiniek sa objavila aj dáka Baška z Trenčianskeho samosprávneho... ale to je už na iný článok. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?