Keď predavačka telefonuje

Autor: Marek Strapko | 5.1.2019 o 18:27 | Karma článku: 10,06 | Prečítané:  5393x

V obchode šora; je tesne pre Vianocami. Z dvoch pokladní sa obsluhuje iba pri jednej a predavačka sa neštíti vytelefonovávať. Som z toho "nadšený". 

Plánoval som rýchly nákup. Schmatol som dáke pečivo a dobré pivo v akcii. Vo vianočnom období ho nikdy nie je dosť. Blížim sa k pokladni, pri ktorej ma predavačka posunkom presunie k vedľajšej. Tam už stojí zopár ľudí, všetci trošku väčšie nákupy. "Ach", povzdychnem si smädno a utieram si slinu, ktorá mi vybehla z úst pri pohľade na zlatý mok v pravej ruke. "Budem si musieť chvíľku počkať", skonštatujem a uvedomím si, že do obchodu som vlastne ani nemusel vkročiť. Pečivo na ráno bola len zásterka túžby po pive. No, ale čo by človek neurobil pre trošku nápoja a hlavne ak sú tie obchody otvorené aj v tesne predvianočnom čase...a to dokonca s dlhšou otváracou dobou!?

Predavačka čosi stále šomre, kukám, že s kým to tak koketuje. Nestíham sa diviť. V jednej ruke drží mobil pri uchu a druhou, samozrejme pomalším tempom, blokuje zákazníka. "Aká to drzosť!", kypím trpkým pocitom krivdy, ktorá sa na mne (vlastne na nás zákazníkoch) práve vykonáva. 
Po chvíľke predavačka radostne zašumí a položí. "Konečne!", povzdychnem si a utieram si ďalšiu slinu...

Môj pocit víťazstva však netrvá dlho. Predavačka sa pohľadom obracia na zákazníčku, ktorú blokuje a hlasne sa všetkým ospravedlňuje za telefonovanie. Hovorí, že v práci je celý deň a syna čakalo niečo dôležité, tak netrpezlivo čakala na výsledok, že ako to všetko dopadlo. Dopadlo to na jedničku. V očiach jej zabliká nesmierna radosť, cítiť z nej neskutočnú úľavu. 

A ja precitám. V hrdle mi vyschlo ešte viac. "Tá žena je neskutočne energická a pozitívna", všímam si a uvedomujem si, že pracuje nesmierne rýchlo. Ani sa nenazdám a už kráčam domov. Som nabitý vianočnou radosťou, ktorou všetkých zákazníkov táto milá pani "nakazila". 

 

A rok sa nám prehupol na nové číslo a moja netrpezlivosť ma prenasleduje naďalej. Práve dnes ma tiež čosi rozčúlilo a vzápätí som sa hneval sám na seba, že som sa nahneval pre neskutočnú blbosť.  

Dávať si vôbec predsavzatie byť viac trpezlivým?

Na celý rok by som to isto nedal. Nuž skúsim to trošku po menších krôčikoch.

Dnes už nebudem netrpezlivý!

Prosím, držte mi palce a rovnako aj všetkým netrpezlivým ľuďom. Myslím, že nás je dosť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Otvorený list Obyčajným ľuďom (píše Samo Marec)

Vôbec ste si nevšimli, ako sa to zmenilo.


Už ste čítali?