Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič?

Autor: Marek Strapko | 20.3.2019 o 22:17 | (upravené 20.3.2019 o 22:22) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  13059x

Dve tváre alebo obrovská premena iba v troch mesiacoch? Nezáleží na tom, pretože sa tu jedná o najväčšie a nechutné zneužitie viery na získanie moci!

Hľadiac na fotky Svätého otca, ktorú sme mimochodom mohli zhliadnuť aj pri vyprážaní rezňov u Šefčovičovcov, bolo každému kriticky zmýšľajúcemu človeku jasné, že zahrať to na kresťanskú kartu bude jedna z ciest, ako si chce niekto získať päť rokov bez verejnej kritiky zo strany prezidenta. Dumal som, že aká bola vlastne pozícia kandidáta Šefčoviča na európskom poli, či skutočne reprezentoval boj proti tomu, čo tak vehementne vyčíta svojej protikandidátke. Uspokojil som sa s názorom, že z postu komisára pre energetiku asi nemal vplyv na kultúrno-etické oblasti, ktoré sa stali ostrým nástrojom boja a permanentných útokov. Neskutočne dobrá prácá, ktorú odviedol bloger Pavol Kebis naštartovala do boja všetkých, ktorí sa snažia svoju vieru žiť skutočne úprimne. Pre správne pochopenie; nemožno mať hnev na ľudí, ktorí jednoducho svojím hlasom chcú prispieť k obrane hodnôt, ktoré by kresťan brániť mal. Hnev by však mal splanúť najmä vtedy, keď niekto vieru ostatných zneužíva! 
Médiá sa tejto téme venovali dostatočne, ale pre tých, ktorým sa nechce skúmať dokument, možno niekoľko viac citácií z manifestu (akéhosi rámcového programu) Strany európskych socialistov, frakcie, ktorej členom je samozrejme Smer-SD a samozrejme Maroš Šefčovič.

Vzťah k LGBTI komunite:

 • "Stojíme za právami LGBTI, plné uznanie migrantov, slobody náboženstva, práv etnických skupín..." (dokument 7.a)
 • "Európska únia, ktorá stojí za emancipáciou a posilnením všetkých občanov a je proti súčasnému konzervatívnemu odporu. To zahŕňa potrebu prepojenia Európskej stratégie pre rovnosť pohlaví a volá po znovu potvrdení ekvivalentnej stratégie, ktorej cieľom je Európska únia zaviazaná postaviť sa za práva LGBTI a tým obraňovať spoločenský pokrok (9.a)
 • "Hoci Európa prešla dlhou cestou v uznaní a ochrane LGBTI, stále je pred nami dlhá cesta k zabezpečeniu rovnakého zaobchádzania  s LGBTI v spoločnosti." (str. 30)
 • "Stav práv LGBTI sa líši podľa krajín. To zohľadňuje rôzne historické, kultúrne a politické prostredie. Ale to nikdy nemôže slúžiť ako ospravedlnenie zdržania plného rešpektovania ľudských práv pre všetkých. Využijeme všetky snahy, aby sme to dosiahli." (str. 30)
 • "Spolu s našou LGBTI sieťou "Dúhová ruža", vyzývame európske politiky, aby garantovali rovnaké práva a plnú ochranu LGBTI, čo zahŕňa:
  - posilnenie a boj proti neznášanlivosti a diskriminácii prostredníctvom európskej legislatívy
  - presadzovanie citlivého vzdelávania a špecifických programov ohľadom rodovej rovnosti a rešpektovania LGBTI
  - zabezpečenie silnej právnej podpory LGBTI azylantom v rámci Spoločného európskeho azylového systému (*zrejme je na mysli možnosť požiadania o azyl, napr. v prípade, že sa osoba LGBTI nestretne v danej krajine s rešpektovaním svojich práv...)
  - presadzovanie vzrastajúceho povedomia a viditeľnosti (???) LGBTI v EÚ...
  - poskytnutie rýchlej, dostupnej a transparentnej zdravotnej starostlivosti bez lekárskych a psychiatrických súhlasov a založených len na "sebaurčení" danej osoby a bez vekového obmedzenia"
 • "Strana európskych socialistov a "Dúhova ruža" budú pokračovať v otvorenom dialógu s LGBTI spoločnosťou a členskými stranami Strany európskych socialistov (*vrátane Smer-SD). Nedovolíme, aby sa LGBTI stalo nástrojom boja polarizujúceho populistického trendu..."
 • "Všetky členské politické strany Strany európskych socialistov  (*vrátane Smer-SD) sa zaväzujú podporovať skupiny LGBTI vrámci ich štruktúr." (str. 32)

... dokument uvádza ešte ďalšie spôsoby ochrany LGBTI a to aj v spojení s ochranou žien, detí, sociálne slabších a migrantov

Istanbulský dohovor:

 • "Strana európskych socialistov a hlavne jej ženské zastúpenie nutne vyzýva všetky členské strany EÚ k ratifikovaniu a implementácii "Istanbulského dohovoru"...Je to jediná cesta vpred pre Európu..." (str. 34)

Verejne dostupný dokument (ktorý si môžete pozrieť tu) sa dotýka aj práva žien na bezpečný potrat, ktorý označuje ako základné ľudské právo. Táto zložka je však vzhľadom na prezidentské voľby na Slovensku irelevantná, nakoľko útoky jedného z kandidátov smerovali zväčša na vyššie spomenuté body, ku ktorým sa iba pri konkrétnych otázkach kandidátka Čaputová vyjadrila na základe svojho názoru a vnímania veci. 
Ten je logicky a asi aj pochopiteľne neprijateľný pre veriaceho človeka. V kontexte všetkého však jej odpovede na konkrétne otázky nie sú takmer ničím v porovnaní so skutkami Maroša Šefčoviča spred troch mesiacov, ktorý za manifest hlasoval a koordinoval aj hlasovanie za jeho prijatie...Video je dostupné na internete. 

Tam niekde sa končí sranda a trápne hranie sa na veriaceho zatieňuje očividná manipulácia a osočovanie. Jej zdrojom je bezradnosť straníckeho úpadku najsilnejšej strany a dúfam, že to nie je výhradne osobou daného kandidáta. Aj napriek tomu, ako radi píšu aj európski socialisti, toto nemôže slúžiť ako ospravedlnenie.

Zvlášť pre veriaceho človeka, respektíve človeka s pevnými morálnymi zásadami. Taký človek dozaista vie, že z úmyselného klamstva a zavádzania, ktorého cieľom je osobný zisk, nemôže vzísť žiadne dobro!

Po "maďarskej karte" pri dueli Gašparovič-Radičová a po strašení scientológiou pri súboji Kisku s Ficom je toto ďalší zúfalý pokus plný lží.

V angličtine existuje krásny slovný zvrat, ktorým sa pomenuje človek prichytený pri čine - "Caught red-handed (chytený červenou rukou).

Červená je symbolom stopky ... ja určite dávam červeným červenú!
Len čestnosť je totiž cestou pre našu lepšiu budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Kováčik je stále špeciálny prokurátor, hoci je vo väzbe

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru


Už ste čítali?